W warunkach terenowych żołnierze dzielili się swoją wiedzą w zakresie medycyny pola walki (CLS), techniki ratownictwa wodnego, rozpoznanie i udzielanie pomocy na polu minerskim w sytuacji zagrożenia eksplozją materiału wybuchowego oraz sytuacji zagrożeń mnogich i masowych (MASCAL). W czasie szkolenia nie zabrakło zajęć praktycznych związanych z prowadzeniem akcji ratowniczych w terenie leśnym oraz elementów SERE, czyli surviwalu. Odbyły się również nocna symulacji akcji poszukiwawczej.
Oprócz realizacji zadań treningowych wynikających z programu szkolenia studenci mieli okazję sprawdzenia się w nowej dla wielu z nich sytuacji bytownia w terenie leśnym, przebywania i wykonywania czynności ratowniczych w warunkach polowych. W ćwiczeniach wzięło udział 40 studentów kierunku ratownictwo medyczne II roku Wydziału Nauk o Zdrowiu ANSGK w Kutnie.
Uczestnictwo w tego rodzaju obozie szkoleniowym jest dla studentów wyjątkową okazją, aby zdobyć nowe doświadczenia poprawiające ich sprawności ratownicze oraz kompetencje społeczne związane ze współpracą z żołnierzami WOT. W czasie obozu żołnierze przedstawili również swoją ofertę dotyczącą możliwości wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Obóz szkoleniowy jest kolejnym praktycznym wymiarem realizacji zapisów porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy 9ŁBOT a ANSGK w Kutnie.
Info: ANSGK w Kutnie/9ŁBOT
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.