Reklama

Reklama

Terytorialsi z naszego regionu mają pełne ręce roboty. W tym roku będą kontynuować walkę z...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O ponad 430 ochotników w minionym roku poszerzyły się szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przez ostatnie miesiące terytorialsi nieśli wsparcie dla medyków, policji, kombatantów i osób starszych, a także bronili granic naszego kraju. Jakie zadania czekają ich w 2022 roku?

Reklama

W marcu 2020 roku żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej włączyli się w walkę z COVID-19. Od tego momentu  Terytorialsi każdego dnia realizują wiele zadań, których celem jest pomoc lokalnej społeczności. W 2021 roku żołnierze zajmowali się transportem butli z tlenem, materiałów medycznych do szpitali, żywności dla najbardziej potrzebujących. Działania (wsparcie szpitali, punktów wymazowych, transport materiałów medycznych) prowadzone są i kontynuowane na terenie całego województwa łódzkiego. 

Równocześnie w 2021 roku trwał nabór nowych kandydatów do terytorialnej służby wojskowej oraz szkolenia poligonowe i przeciwkryzysowe dla żołnierzy.  

Wsparcie medyków w 2021 roku

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z Wojskami Operacyjnymi wspierali punkty wymazowe. W ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego i Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego Terytorialsi tworzyli Mobilny Zespół Szczepienny. Cały czas wspierają także szpital tymczasowy w Łodzi.

Wsparcie Krwiodawstwa

Zapotrzebowanie na krew i jej składniki nigdy nie spada. Łącznie, żołnierze z łódzkiej brygady oddali w ramach operacji pk. „Trwała Odporność” w 2021 roku 181,25 litrów krwi i jej składników.

Wsparcie Policji

Podczas realizacji zadań wspierających Policję Terytorialsi monitorowali osoby objęte kwarantanną domową oraz oceniali ich potrzeby. W ramach tych działań sprawdzono 52158 adresów na terenie województwa łódzkiego.

Wsparcie kombatantów, osób starszych

Żołnierze od początku pandemii docierają z pomocą do kombatantów i osób starszych. Pomagają w zaopatrzeniu w najpotrzebniejsze artykuły i leki, dotarciu do lekarza i na szczepienia.

Szkolenia

W 2021 roku odbyło się 6 przysiąg wojskowych, szeregi 9ŁBOT poszerzyły się o blisko 430 terytorialsów. 

W 2022 roku łódzka brygada kontynuuje zaangażowanie w działania związane z walką z pandemią oraz udział w operacji pk. „Silne Wsparcie”. Ważnym obszarem w działalności 9ŁBOT będzie rozwijanie potencjału i struktur poprzez utworzenie trzeciego batalionu lekkiej piechoty (93blp), którego planowanym miejscem stacjonowania będzie Łask. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy