Reklama

Reklama

Strażacy z Kutna z nowym wozem: „Może być mobilnym stanowiskiem dowodzenia” [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy strażacy mają duży powód do radości. Ich flotę zasilił właśnie nowy wóz zakupiony przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Jak się prezentuje i czym wzbogaci używane już w kutnowskiej komendzie pojazdy?

Reklama

Przekazanie nowego pojazdu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie miało miejsce 6 stycznia. Flotę strażaków zasilił zakupiony przez KW PSP w Łodzi Lekki Samochód Dowodzenia i Łączności (SLDiŁ).

- Wóz posiada możliwość bycia Mobilnym Stanowiskiem, gdzie będą nadchodziły kolejne zgłoszenia w razie jakiejkolwiek potrzeby, ponieważ posiada on łączność tele-radiową, monitory, antenę satelitarną VSAT, oraz anteny masztowe o wysokości 6 i 7 metrów – informuje facebookowy profil Kutno Alarmowo. 

Łącznie zakupione zostały trzy takie pojazdy. Jeden z nich trafił do komendy w Kutnie, pozostałe dwa natomiast do KP PSP w Piotrkowie Trybunalskim oraz Tomaszowie Mazowieckim. Ich wartość to prawie 3,1 miliona złotych. 

Kutno Alarmowo zaznacza również, że jest to swego rodzaju wyróżnienie dla kutnowskiej jednostki. To jednak nie jedyny powód do radości. W planach pojawiło się także kupno dwóch kolejnych samochodów gaśniczych – średniego i ciężkiego. 

Żródło: Kutno Alarmowo/remiza.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy