Reklama

Reklama

Tłumy na Zamku w Oporowie. Trwa Noc Muzeów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tłumy na Zamku w Oporowie. Trwa Noc Muzeów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
58
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Zamek w Oporowie jest z pewnością jedną z największych atrakcji powiatu kutnowskiego. Nie dziwi więc zainteresowanie, jakim cieszy się organizowana tam dzisiaj Noc Muzeów.

Reklama

Noc Muzeów na Zamku w Oporowie

Noc Muzeów na Zamku w Oporowie cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców powiatu kutnowskiego. Na miejscu zamieniliśmy kilka słów z osobami z innych miejsc, takich jak Łowicz, Gostynin, czy Włocławek.

Nic w tym dziwnego. Sama budowla na odwiedzających to miejsce robi ogromne wrażenie. Nie mniej widowiskowe są wnętrza zamku, które dziś podziwić można całkowicie za darmo. 

Jeśli jeszcze się tam nie wybraliście to gorąco do tego zachęcamy – Noc Muzeów w Oporowie potrwa do godziny 22:00.

Warto wybrać się tam przed godziną 20, do tego momentu trwa bowiem pokaz szermierki historycznej. To atrakcja nie tylko dla dzieci, ale dla dorosłych również.

Co ponadto? Każdy chętny może własnoręcznie wybić „monetę pamiątkową” na której znajdzie się zamek w Oporowie i herb Sulima Oporowskich. 

Z kolei w zamkowym parku pojawiły się stoiska z rękodziełami, a także miejsce w którym dzieci mogą rozwijać swoje artystyczne zdolności.

Inicjatywa Nocy Muzeów została zapoczątkowana w Niemczech w 1997 roku, a do Polski dotarła kilka lat później – w roku 2003. Muzeum Regionalne w Kutnie dołączyło do kilkudziesięciu polskich miast biorących w niej udział w 2009 roku.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy