Reklama

Reklama

Pierwsza Komunia w kościele św. Wawrzyńca. Przystąpiło do niej ponad 60 dzieci [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pierwsza Komunia w kościele św. Wawrzyńca. Przystąpiło do niej ponad 60 dzieci [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
78
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia W Kutnie i całej Polsce trwa okres pierwszokomunijny. Dlatego dzisiejsze popołudnie z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci, które przyjęły ten sakrament w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie.

Reklama

Pierwsza Komunia Święta w parafii św. Wawrzyńca w Kutnie

Przed południem u stóp kościoła pw. św. Wawrzyńca zaczęło gromadzić się bardzo wiele osób. To rodziny i bliscy dzieci, które dziś przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.

Uroczystość rozpoczęła się przed świątynią. Po błogosławieństwie przeniosła się do wewnątrz.

W parafii pw. św. Wawrzyńca w Kutnie sakrament Pierwszej Komunii Świętej przyjęło ponad 60 dzieci. Wszystkie były ubrane w piękne, białe szaty i wszystkim towarzyszyła podniosła, ale pełna radości atmosfera będąca elementem tego wydarzenia.

- Dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za to, że nas zgromadził. Za to, że obok tych 66 dzieci znaleźli się ich rodzice, ich najbliżsi, którzy otaczają ich swoją modlitwą. Dziękujemy za cały czas tegorocznego przygotowania. Dziękujemy za dar życia, który rodzice przekazali swoim dzieciom. Przyjęcie daru życia jest odpowiedzią na wolę Boga. Jest współpracą z łaską Boga – mówił ks. Jerzy Swędrowski, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca i dziekan kutnowski.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to nie tylko okazja do spotkania z rodziną i obsypywania dzieci prezentami. Duszpasterze podkreślają, że to tylko mały element tego wydarzenia. Duża ważniejsze są doświadczenia duchowe.

Dlatego sakrament poprzedzają wspomniane przez ks. Swędrowskiego przygotowania. Uczestniczą w nich księża, katecheci i rodzice, czy często również dziadkowie.

Wczoraj Pierwszą Komunię Świętą przyjęły dzieci w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na kutnowskim Dybowie, z kolei tydzień temu ta uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy