Reklama

Reklama

Dzieci przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Wielki dzień w jednej z kutnowskich parafii [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dzieci przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Wielki dzień w jednej z kutnowskich parafii [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
19
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia W miniony weekend w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie dzieci przyjęły sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Była to wyjątkowa uroczystość zarówno dla nich, jak i ich rodzin i całej wspólnoty parafialnej.

Reklama

Pierwsza Komunia Święta w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie

Piękne białe szaty, podniosła atmosfera i wzruszenie towarzyszyły dzieciom przyjmującym Pierwszą Komunię Świętą, oraz ich bliskim i rodzinom.

Mówi się, że Pierwsza Komunia Święta jest najważniejszym sakramentem, który możemy przyjąć w trakcie naszego życia. Dlatego ten wyjątkowy moment poprzedzają długie przygotowania.

- Dziś u nas odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii św., Pan Jezus znalazł swój dom w sercach naszych dzieci. Niech doświadczają szczęścia ogromnej Jego miłości. Dziękujemy wszystkim za ich przygotowanie do tego szczególnego dnia, przede wszystkim rodzicom, także katechetom i ks Mariuszowi – napisała w niedzielę parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie.

Słowo Komunia wywodzi się z łacińskiego słowa communio, które oznacza wspólnotę. Eucharystia to greckie dziękczynienie. 

- Przyjmując komunię dziękujemy Bogu osobiście za możliwość uczestniczenia we wspólnocie chrześcijańskiej. Symbolem eucharystycznym jest biała hostia, czyli ciało Pana Jezusa pod postacią chleba. W Wielki Czwartek Pan Jezus dziękował Bogu Ojcu podczas Ostatniej Wieczerzy- to właśnie wtedy ustanowił Komunię Świętą – opisuje portal sakramento.pl.

Pierwsza Komunia Święta. Rodzice mają do odegrania ważną rolę

Wspomnieliśmy o przygotowaniach. Są one bardzo istotne i chodzi tu nie tylko o przygotowania w szkołach i w trakcie spotkań we wspólnotach parafialnych. Dużą rolę mają do odegrania rodzice. 

Duszpasterze wielokrotnie podkreślali, że bliscy dzieci powinni im tłumaczyć, że Pierwsza Komunia Święta to nie tylko spotkanie rodzinne i przyjmowanie prezentów poprzedzone przyjęciem sakramentu, ale przede wszystkim ważne, duchowe doświadczenie. 

Na tym rola rodzin pierwszokomunijnych dzieci się nie kończy. Przyjęcie sakramentu poprzedza pierwsza w życiu dziecka spowiedź. Rodzice powinni pomóc dziecku zrobić odpowiedni rachunek sumienia i określić grzechy popełnione przez nie do tej pory.

- W tej sytuacji na rodzicu spoczywa ogromna odpowiedzialność, aby dobrze wytłumaczyć dziecku, czym jest dany grzech i czy dziecko do tej pory było go w stanie popełnić. Dobrze jest także wytłumaczyć, że od tej pory bierze pełną odpowiedzialność za swoje dobre i złe uczynki. Tylko pełne oczyszczenie duchowe podczas spowiedzi, gwarantuje dobre przyjęcie Boga do swojego serca – podkreślają autorzy z sakramento.pl.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy