Reklama

Reklama

Pod Kutnem psy pogryzły krowy. Na miejscu policja, poszukiwany właściciel [ZDJĘCIA/AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pod Kutnem psy pogryzły krowy. Na miejscu policja, poszukiwany właściciel [ZDJĘCIA/AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Agresywne psy pogryzły krowy w jednej z podkutnowskich miejscowości. Na miejscu pracuje m.in. policja.

Reklama

Psy pogryzły krowę pod Kutnem

Dziś przed południem jedna z naszych Czytelniczek poprosiła nas, by zamieścić informację o psach błąkających się w jednej z miejscowości pod Kutnem.

Równocześnie o zdarzeniu informują wolontariusze Czterech Łap Żychlin.

- Uwaga, w miejscowości Imielno biegają dwa psy. Jeden owczarek niemiecki starszy, drugi bernardyn. Poszukiwani właściciele, to pilne. Na miejscu jest policja oraz weterynaria, bo te psy pogryzły krowę – napisała do nas nasza Czytelniczka.

[AKTUALIZACJA]

- Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy informację o dwóch psach biegających luzem w miejscowości Imielno. Od razu udaliśmy się na miejsce - mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Jak powiedziała nam mł. asp. D. Olczyk, psy zaatakowały nie jedną, a dwie krowy pasące się na łące. Zwierzęta przeżyły. Póki co nie udało się namierzyć właściciela agresywnych psów. Do Imielna w celu ich odłowienia jadą pracownicy schroniska Medor ze Zgierza.

[AKTUALIZACJA 2]

Jak się dowiadujemy, właściciel psa został ustalony.

Policja wielokrotnie informowała, że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Należy pamiętać, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:

- Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany

W przypadku odpowiedzialności za to wykroczenie nie ma znaczenia czy właściciel psa nie zachował należytej ostrożności z winy umyślnej czy nieumyślnej. 

Zwykła ostrożność obejmuje bowiem przeciętne środki ostrożności związane z trzymaniem danego zwierzęcia, przy czym będą one zróżnicowane w zależności od gatunku zwierzęcia i przede wszystkim od stopnia niebezpieczeństwa, jakie zwierzę może stwarzać. Konkretne środki ostrożności mogą wynikać z ustawy jak i prawa miejscowego.

Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody dziecku czy osoby dorosłej. 

Często zdarzają się również uszkodzenia rzeczy przez zwierzę. W zależności od skutków takiego niewłaściwego trzymania czworonoga – właściciela może spotkać mniej lub bardziej surowa odpowiedzialność karna.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy