Reklama

Reklama

Tłumy wiernych na ulicach. Pielgrzymi przeszli przez Kutno i okolice [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uśmiechy, śpiew, różnorodne instrumenty, muzyka, momentami nawet taniec, ale też oczywiście modlitwa – tak w bardzo dużym skrócie wyglądał przemarsz pielgrzymów przez Kutno i okolice. Wierni odwiedzili kilka miejsc w naszym powiecie i udali się w dalszą drogę, by finalnie dotrzeć na Jasną Górę.

Reklama

Pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Płockiej pojawili się w powiecie kutnowskim dziś rano. Najpierw odwiedzili Głogowiec i tamtejszą Parafię św. Wojciecha Biskupa i Męczennika będącą Sankrutarium Matki Bożej Głogowieckiej. Wzięli udział w mszy świętej polowej, odbyły się śluby pielgrzymkowe.

Kolejnym punktem ich wizyty w naszych okolicach było Kutno i Parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Stamtąd udali się do Woźniakowa.

Na ulicach Kutna pielgrzymów można było spotkać m.in. na ulicy Toruńskiej, Barei, fragmencie Mickiewicza i Łęczyckiej. Ich przemarsz zabezpieczała policja.

W Woźniakowe tamtejsi Salezjanie przygotowali obiad dla zmierzających na Jasną Górę.

- Ich oraz okolicznych mieszkańców przyjęcie jest zawsze fantastyczne, a cień parku przy oratorium zachęca do odpoczynku. W dobrej formie wyruszamy po obiedzie dalej, przez odpoczynek w Anusinie do Ględzianowa – mówią uczestniczy Pieszej Pielgrzymki Płockiej.

Pielgrzymi dotrą do Częstochowy 14 sierpnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy