Reklama

Tną połączenia do Łodzi

Opublikowano:
Autor:

Tną połączenia do Łodzi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Połowa połączeń kolejowych na trasie Kutno-Łódź od 15 grudnia zniknie - zadecydował Urząd Marszałkowski w Łodzi. Urzędnicy twierdzą, że kursy były nierentowne. Innego zdania są pasażerowie - uczniowie, studenci, pracownicy, którzy codziennie kursują na tej trasie. Mieszkańcy Kutna jeszcze nie zdążyli oswoić się z myślą, że od stycznia mogą mieć problemy z podróżami pomiędzy miastem róż a Kujawami. Teraz okazuje się, że trudno będzie się również dostać do stolicy województwa.

Od poniedziałku do piątku z dziewięciu połączeń pozostaną cztery, a w soboty i niedziele zaledwie trzy.

- Powodem ograniczenia połączeń na tej trasie są względy finansowe. W tej chwili kilometr podróży pociągiem kosztuje 15 zł, od przyszłego roku kwota ta wzrośnie do 17 zł. Jak pokazują statystyki, z podróży koleją na tym odcinku korzysta coraz mniej osób. Jednym składem jeździ średnio 40 osób - informuje Jacek Grabarski z wydziału prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. - Trzeba jednak pamiętać, że na tej trasie kursować również będą inni przewoźnicy, np. PKP Intercity.

Jak podkreślają pasażerowie, problem polega na tym, że pociągi pospieszne są droższe i nie zatrzymują się na mniejszych stacjach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE