Reklama

Reklama

Historyczny dzień dla kutnowskiego szpitala. "To prawdopodobnie jedyna taka inicjatywa w Polsce" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 26 kwi 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczorajszy dzień zapisze się w historii lokalnej społeczności. W sali Magnolia odbyło się pierwsze, uroczyste spotkanie Rady Wsparcia przy Kutnowskim Szpitalu, podczas której przedstawiono plan działań nowo powstałej inicjatywy oraz wręczono akty nadania członkostwa.

Reklama

 

Wielka inauguracja, jeszcze większe nadzieje

 

Organizatorzy wydarzenia wysłali łącznie aż 500 zaproszeń do mieszkańców Kutna, instytucji, przedsiębiorców, samorządów, parlamentarzystów, organizacji pozarządowych.

- Przez ostanie 2 miesiące odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań, podczas których informowaliśmy o założeniach Rady, a także o problemach i wyzwaniach przed jakimi stoi szpital. Pierwsze spotkanie informacyjne odbyło się 17 lutego, a do połowy kwietnia tych spotkań odbyliśmy kilkadziesiąt. Odwiedziliśmy każdą gminę w powiecie kutnowskim, urzędy, byliśmy na spotkaniach w zakładach pracy, ośrodkach i domach pomocy społecznej, szkołach i przedszkolach, uczestniczyliśmy w zebraniach stowarzyszeń i klubów biznesu - informował przed poniedziałkową inauguracją Bartosz Srerenda, zastępca dyrektora kutnowskiego szpitala. 

Na pierwsze spotkanie przybyło liczne grono uznanych mieszkańców i działaczy z Kutna i okolic. Pojawili się m.in.: poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk, starosta Daniel Kowalik, a także włodarze i samorządowcy z Kutna, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu kutnowskiego, czy przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Uroczystość poprowadził Bartosz Serenda. Głos zabrali: starosta Daniel Kowalik, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska i prezes szpitala Artur Gur.

 - Każdy z Nas wie, że najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego naszym mieszkańcom. Bardzo istotny jest głos naszego społeczeństwa w sprawach na temat funkcjonowania szpitala, mówienie o potrzebach, o zmianach, tak by były one jedynie na lepsze. Kutnowski Szpital Samorządowy to spółka, która działa dla mieszkańców całego naszego regionu – mówił Starosta Kutnowski Daniel Kowalik - Wszyscy tu zgromadzeni wyraziliśmy wolę przyjęcia na siebie odpowiedzialności społecznej, ponieważ wszyscy chcemy lepszego, zmieniającego się kutnowskiego szpitala. Spotkaliśmy się, współtworząc historyczne wydarzenie, zapowiadające rozwój Kutnowskiego Szpitala – mówiła z kolei wicestarosta Magdalena Krupińska - Kotulska.

Następnie podziękowano właścicielom Magnolii, którzy zafundowali catering, po czym przed gośćmi wystąpili podpieczni Młodzieżowego Domu Kultury. Wydarzenie zwieńczyło wręczanie aktów nadania członkostwa. 

Podczas spotkania dostepne były również cztery stoiska: Fundacji PRO APERTE, Zespołu Szkół nr 2 im. Antoniego Troczewskiego, Regionalnego Towarzystwa Muzycznego oraz OREW Niezabudka z rękodziełem.

Spotkania Rady Wsparcia odbywać będą się regularnie, około pięciu razy w ciągu roku. 

- Kolejne, robocze spotkanie odbędzie się w czerwcu, we wrześniu, listopadzie i podsumowujące cały rok w grudniu. To prawdopodobnie jedyna taka inicjatywa w całej Polsce - mówi B. Serenda. 

Rada Wsparcia - po co i dla kogo?

Jakie zadania będzie miała nowo powstała rada i jej członkowie? To szczegółowo wyjaśnia Bartosz Serenda. 

- Uspołecznienie spraw związanych z kutnowskim szpitalem, bo szpital to nie fabryka uszczelek, ale dobro wspólne  wszystkich mieszkańców powiatu. Dlatego ważne jest, by o problemach, wyzwaniach, głównych strategicznych celach i decyzjach móc rozmawiać w szerszym gronie mieszkańców powiatu kutnowskiego. 

- Informowanie: to szansa na dotarcie z informacją o ofercie, usługach, nowych zabiegach, przedsięwzięciach szpitala do jak najszerszej grupy osób każdy uczestnik Rady Wsparcia reprezentuje zupełnie inne środowisko i dzięki udziale tak szerokiej grupy osób z różnych grup zawodowych i społecznych mama szansę na lepsze dotarcie z jakąkolwiek informacją dokażdego

- Informacja zwrotna: masz pomysły na szpital, na dobre zmiany, chcesz podzielić się opiniami o tym, co robimy,  pochwalić, a może wręcz przeciwnie - zganić i skrytykować od tego również jest ta RADA: porozmawiajmy o tym merytorycznie tu w gronie osób, które mają wpływ na szpital

- Ambasadorzy marki szpitala: w ten sposób w perspektywie długich lat tworzymy grupę wspierającą zaangażowanych osób o ogromnym autorytecie społecznym,  politycznym, czy zawodowym, które będą służyć swoją opinią podczas spotkań, również prywatnych i bilateralnych, gdy dyskusja dotyczyć będzie kutnowskiego szpitala, prostować  nieprawdziwego informacje i złą opinię na temat naszego szpitala.

Tryb i organizacja pracy: 

Spotykać się będzie zawsze w poniedziałki, zawsze po godzinach pracy, zawsze w kutnowskim szpitalu, zawsze poprzedzona tygodniowym zaproszeniem. Spotkania będą średnio co kwartał, lub w razie konieczności częściej. Na rok 2022 zaplanowanych jest łącznie 5 spotkań. 

Członkostwo:

Do Rady przystąpić może każdy po wcześniejszym złożeniu stosownych dokumentów. 

Członkostwo jest imienne, a nie instytucjonalne tzn. zaproszenia są dla osoby, a nie instytucji. 

Wymagamy bezwzględnie wobec wszystkich członków Rady uczestnictwa w każdym spotkaniu RADY (usprawiedliwione są tylko wyjątkowe sytuację i tylko po wcześniejszym zgłoszeniu nam nieobecności)

Spotkania Rady są już zaplanowane na cały rok (chętni otrzymują grafik spotkań Rady już na cały rok)

Lista członków Rady jest jawna, imienna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy