reklama
reklama

To największa farma dyń w Polsce! Dojedziesz tu w godzinę (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To największa farma dyń w Polsce! Dojedziesz tu w godzinę (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
45
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaTylko godzina jazdy dzieli nasze miasto od farmy, na której znajdziemy rekordowe 60 ton dyń! Gdy dodamy do tego mini zoo, strefę relaksu i szereg atrakcji dla maluchów, maluje się nam idealne miejsce na jesienny wypad z rodziną i magiczną sesję fotograficzną. Jeśli chcecie na własnej skórze poczuć ten klimat, zostało niewiele czasu.
reklama

Farma dyniowa

Największa farma dyniowa w Polsce mieści się w Dobroniu (województwo łódzkie, powiat pabianicki), w obiekcie agroturystycznym spod szyldu Dobronianka. Tutaj znajdziemy również urokliwe mini zoo. Jak tam dojechać? 

Z Kutna do Dobronia dostaniemy się w około godzinę, jadąc przez A1 i S14 lub DW702 i S14. 

Od początku września na odwiedzających czeka farma dyń. Poza 60 tonami tych warzyw znajdziecie tutaj strefę animacji w jesiennej odsłonie, w tym  gry wielkoformatowe z motywem dyniowym; konkursy rodzinne- biegi, skoki, rzuty i wyścigi w taczkowym BMW, strefę chill z miękkimi pufami dla rodziców z dziećmi; spotkania z maskotkami; malowanie buziek; prowadzanki na kucykach.

reklama

Co waże, dynie można nie tylko podziwiac, ale również zakupić. Do wyboru jest dziesięć odmian: Nelson, Hokkaido, Spitfire, Gladiator, Piżmowa, Muscat, Polar Bear, Ozdobna oraz Lunga.

Dynie są bogate w witaminy, które jesienią, szczególnie przy zmieniającej się temperaturze, są nam potrzebne i wspierają odporność, a same walory smakowe wyrobów z dyń niewątpliwie poprawiają nastrój i samopoczucie.  

Farma dyniowa będzie otwarta do 11 listopada. 

reklama

Mini zoo

Przez większość roku do Dobronianki ściągają tysiące osób, a główą atrakcją jest mini zoo. Jego mieszkańcami sa przedstawiciele 36 gatunków zwierząt: alpaka huacaya, gwanako andyjskie, wielbłądy: jednogarbny i dwugarbny; osioł zwyczajny i poitou, kuc zwyczajny i galijski, daniel, renifer tundrowy, antylopa indyjska, koza miniaturowa, koza anglonubijska, koza pigmejska, owca Kerry Hill, owca wallizerska, serwal sawannowy, fenek pustynny, skunks zwyczajny, jożozwierz afrykański, wiewiórka Hudsona, wiewiórczak trójbarwny, królik mini lop i miniaturowy, aguti oliwkowe, mara patagońska, kangury: parma, rdzawoszyi i rudy, nandu szare, papuga falista, gęś garbonosa, biegus indyjski, kaczki: mandarynka i karolinka ora paw indyjski.

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama