Reklama

Reklama

To największy festiwal światła w Polsce. Byli na nim również kutnianie [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łódzki Light Move Festival to największe tego typu wydarzenie w Polsce. W weekend 23-25 września do stolicy województwa ściągnęły tłumy turystów. Imprezę podziwiali m.in. kutnianie. Zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia, udostępnione przez portal TuLodz.pl.

Reklama

Iluminacje przyciągnęły tłumy turystów

Jak podaje portal tulodz.pl, iluminacje świetlne przyciągnęły do Łodzi gości z najdalszych zakątków Polski. LMF to pomysł Norberta Wasserfutha-Grzybowskiego i Beaty Konieczniak z przełomu 2009 i 2010 roku. Założeniem pomysłodawców było wykorzystanie potencjału łódzkiej architektury. 

– Zachwyt nad łódzką architekturą był inspiracją do stworzenia naszego festiwalu. Tym zachwytem chcemy dzielić się z łodzianami i z turystami, tłumnie przyjeżdżającymi, by podziwiać piękno Łodzi – wyjaśnia Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna festiwalu. - Dlatego na równi ze sztuką światła bohaterem tegorocznej edycji jest właśnie architektura. Imponujące budynki nie tylko staną się tłem dla mappingów, ale też – za sprawą światła, zostaną pomalowane tak, by jak najpełniej zaprezentować urodę detalu architektonicznego - zapowiadała wydarzenie. 

Podczas trzech festiwalowych dni łódzkie budynki zamieniły się w multimedialne galerie sztuki. Iluminacje zbierały pozytywne recenzje oglądających.

- Są naprawdę piękne, dużo się dzieje - mówi Ania.

- Przyjechaliśmy do Łodzi z Włocławka. Jesteśmy pod wrażeniem. Na Piotrkowskiej nigdy nie widzieliśmy takich tłumów - przyznaje pani Katarzyna.

- Łódź od zawsze kojarzyła mi się ze zniszczonymi kamienicami. Jestem pod wrażeniem, bo iluminacje podkreśliły piękno odrestaurowanych budynków - mówi Bartosz z Kutna.

Po rejestracjach samochodów widać było, że podczas LMF Łódź odwiedzili nie tylko mieszkańcy województwa, miast takich, jak: Bełchatów, Kutno, Łęczyca, Piotrków Trybunalski, Zgierz, ale również bardziej oddalonych rejonów. Iluminacje podziwiali turyści m.in. z Warszawy, Płocka czy Poznania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy