Reklama

Reklama

To pierwsze takie wydarzenie w historii powiatu kutnowskiego. Znamy szczegóły [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 1 cze 2022 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pierwszy raz w historii powiatu kutnowskiego starostwo organizuje specjalny cykl spotkań z młodzieżą. W akcję zaangażowały się służby mundurowe, a współorganizatorami wydarzeń są: Gmina Łanięta, Strzelce, Bedlno, Krośniewice oraz Dąbrowice.

Reklama

W ramach cyklu spotkań z uczniami szkół gminnych planowane są specjalne pikniki, podczas których służby mundurowe będą uświadamiać młodych ludzi o zagrożeniach czyhających na nich podczas wakacyjnych wyjazdów.

- To pierwszy raz kiedy Starostwo organizuję akcję dla dzieci i młodzieży, która angażuje tak wiele instytucji i służb. Na przestrzeni czerwca wraz z funkcjonariuszami kutnowskich komend będziemy edukować młodzież w zakresie zagrożeń jakie mogą spotkać podczas wakacji na wsi, nad wodą, czy nawet w mieście – mówi starosta kutnowski, Daniel Kowalik – Pierwszą wizytę złożymy w Gminie Łanięta. Zapraszamy rodziców dzieci uczęszczających do szkoły o włączenie się do tej szczytnej akcji – dodaje starosta.

Każdy piknik rozpocznie się prelekcją wyjaśniającą bezpieczne zachowania. W tym celu Powiat Kutnowski, wraz z Gminą Strzelce, Dąbrowice i Krzyżanów, nakręcił trzy spoty: „Bezpiecznie na wsi”, „Bezpiecznie nad wodą”, „Bezpiecznie w mieście”. Po części edukacyjnej dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych atrakcjach m.in.: pokaz sprzętu policji i straży, nauka pierwszej pomocy, prezentacja samochodów specjalistycznych, czy dmuchańce, konkursy i gadżety. 

Partnerami biorącymi udział w piknikach będą: Komenda Powiatowej Policji w Kutnie, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kutnie, Nadleśnictwo w Kutnie z siedzibą w Chrośnie, 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej, Kutnowski Szpital Samorządowy, firma AMZ-Kutno, firma MPC Kutno, Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, Stowarzyszenie Wesoła Pasieka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie.

- Przygotowaliśmy specjalne suweniry dla uczestników pikników w postaci gadżetów powiatowych z herbem powiatu kutnowskiego i hasłem tegorocznej akcji „Bezpieczny Powiat” – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego – Jesteśmy już po spotkaniach z wójtami gmin, które włączyły się w organizacje wydarzenia. Chciałbym serdecznie za to podziękować włodarzom gmin. – dodaje Członek Zarządu.

Starostwo Powiatowe w Kutnie zamierza co rocznie realizować powyższy projekt i angażować w tym celu inne gminy z terenu powiatu kutnowskiego. Wszelkie dodatkowe informacje można zasięgnąć u koordynatorów poszczególnych wydarzeń i w Referacie Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Info: Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy