Reklama

Reklama

Tomi i Roxi władają zalewem przy Narutowicza

Opublikowano: czw, 17 gru 2015 14:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzikie zwierzęta coraz lepiej czują się w Kutnie. Nie tak dawno pisaliśmy o Bociance, która zamieszkała na terenie Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Okazuje się, że swoich rezydentów ma również zalew przy ul. Narutowicza.Od kilku tygodniu zadomowiły się w tym miejscu dwa łabędzie. Mają nawet swoje imiona - Tomi i Roxi. Co ciekawe samiec, gdy tylko go się zawoła od razu przybiega. Za nim dumnie kroczą kaczki, które bez wątpienia traktują go jak wodza.- Hierarchia w przyrodzie musi być - śmieje się Włodzimierz Kowalewski ze Stowarzyszenia Wędkarskiego "Zalew", który opiekuje się obiektem i.. łabędziami. - Ostatnio Tomi szedł za mną do samochodu, a za nim ruszyły kaczki. Wyglądało to bardzo zabawnie.

Reklama

Wymyśleniem imion dla łabędzie zajęła się sześcioletnia Ala, wnuczka pana Włodzimierza. Bardzo często, wspólnie ze starszą siostrą Zuzia, odwiedza ptaki i je karmi.

Jak mówi pan Włodzimierz, Tomi poprzednią zimę spędził w stawie w parku Traugutta. W tym roku postanowił się przenieść, w krótkim czasie dołączyła do niego zaobrączkowana samica.

- Moje wnuczki śmieją się, że Roxi zaręczyła się z Tomim. Kto wie, może z czasem łabędzia rodzina się powiększy. Nie tak dawno na chwilę zatrzymała się u nas inne łabędzie, rodzice i dwoje młodych. Nie dogadywały się jednak z naszymi ptakami i poleciały dalej - dodaje pan Włodzimierz.

Tomi i Roxi to młode łabędzie, oboje mogą mieć około roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)