reklama

TPZK nagrodzony przez WBK

Opublikowano:
Autor:

TPZK nagrodzony przez WBK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaProjekt Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej pn. „Przywracamy tożsamość cmentarzowi żydowskiemu w Kutnie” został nagrodzony w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” prowadzonego przez Bank Zachodni WBK.Jak mówi tytuł konkursu, tu mieszkamy – w Kutnie, i tu chcemy zmieniać naszą rzeczywistość i przyzwyczajenia. Celem naszego projektu jest uświadomienie mieszkańcom Kutna, że teren zielony, łąka, po której spacerują; wyprowadzają psy, by się wybiegały i nie tylko…, gdzie zimą z dziećmi chodzą na sanki, to teren cmentarza. Nie ma na tym cmentarzu pomników (macew), ale pod ziemią są groby mieszkańców Kutna grzebanych w tym miejscu przez kilkaset lat.

16 września 2015 r. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca II edycję ogólnopolskiego konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” prowadzonego przez Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander. Podczas spotkania przedstawiciele Banku Zachodniego WBK i Fundacji Banku Zachodniego wręczyli zwycięzcom dyplomy i umowy grantowe. Nasze stowarzyszenie także zostało zaproszone na uroczystość, na której byliśmy i jak zawsze pełniliśmy rolę ambasadora Ziemi Kutnowskiej.

Najlepszych 300 pomysłów na poprawę jakości życia w gminie, powiecie lub mieście otrzymało od Banku finansowe wsparcie na ich realizację. Łączna. wartość grantów wyniosła 1,5 mln zł. W województwie łódzkim na 140 zgłoszonych Jury wybrało 17 projektów. Z ogromną radością i satysfakcją odebraliśmy dyplom laureata w konkursie Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

W skład Jury konkursu weszli między innymi: prezes Banku Zachodniego WBK – Mateusz Morawiecki, prezes Fundacji BZ WBK – Eliza Dzwonkiewicz, aktor – Kuba Wesołowski oraz redaktor naczelny dziennika „Polska the Times” – Paweł Siennicki.

Uroczystość poprowadzili Agnieszka Cegielska i Jakub Wesołowski, który o „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM” mówi: „Ten konkurs to odrodzenie idei społeczeństwa obywatelskiego, to pokazanie, że w nas Polakach drzemie potężny potencjał dobra i działania bezinteresownego. W kilkuset miasteczkach i miejscowościach Polski już powstało, albo właśnie jest na ukończeniu mnóstwo inicjatyw społecznych, które codzienne życie mieszkańców uczynią lepszym, milszym, bardziej funkcjonalnym.”

O konkursie, jego idei i założeniach opowiedział Prezes Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki oraz Prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK Eliza Dzwonkiewicz.

Po części oficjalnej odbył się koncert Chóru Gospel SOUND’N’GRACE, z aplauzem przyjęty przez zgromadzonych laureatów z całej Polski – ludzi, którzy społecznie pracują w swoich „małych ojczyznach”. Później zaś był czas na długie rozmowy i wymianę doświadczeń z innymi społecznikami.
Ważne jest, jak stwierdził prezes Banku Zachodniego WBK – Mateusz Morawiecki, aby każdy z nas uświadomił sobie, że nasza ojczyzna zaczyna się tu, blisko, na naszym podwórku! W pełni zgadzamy się z tym stwierdzeniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE