Reklama

Reklama

Nawałnica pozbawiła ich dachu nad głową. Poszkodowane rodziny błagają o pomoc [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawałnice, które w zeszłym tygodniu przeszły przez nasz region wyrządziły wręcz tragiczne szkody. Powalone drzewa blokowały drogi, mnóstwo osób nie miało prądu, a niektórzy zostal pozbawieni dachu nad głową. W tych trudnych chwilach poszkodowani proszą o pomoc, bo jak sami mówią, nic nie boli tak jak strata poczucia bezpieczeństwa, jakim jest własny dom.

Reklama

Tragiczne skutki nawałnic w powiecie kutnowskim

Na początku przypomnijmy, że na terenie powiatu kutnowskiego odnotowano w zeszłym tygodniu aż 150 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Najwięcej z nich dotyczyło gmin Bedlno i Żychlin. Na szczęście nikt nie został ranny, jednak skutki burz i silnego wiatru były tam zauważalne gołym okiem. W TYM MIEJSCU kutnowscy strażacy podsumowali bilans tamtych dni. 

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego udali się w miejsca, które najbardziej ucierpiały i zaoferowali pomoc poszkodowanym. Przekazano plandeki, które doraźnie pomogą w walce ze skutkami intensywnej burzy, jednak szkody są zdecydowanie większe, a niektóre domy praktycznie niezdolne do zamieszkania. 

W związku z tak dużymi zniszczeniami mieszkańcy dwóch domów w Śleszynie i Aleksandrówce proszą o pomoc w zebraniu środków na naprawę szkód i organizują w tym celu zbiórkę.

Dom państwa Kowalskich ze Śleszyna nadaje się tylko do rozbiórki

Gospodarstwo państwa Kowalskich ucierpiało najbardziej w całej miejscowości. Jak piszą organizatorzy zbiórki na stronie zrzutka.pl nawałnica zniszczyła doszczętnie dom małżeństwa, zrywając cały dach, łamiąc kominy i pozostawiając ich tym samym bez jakiegokolwiek schronienia.

Po akcji ratunkowej strażaków i oględzinach miejsca stwierdzono, że budynek nadaje się tylko do rozbiórki. Teraz właściciele zniszczonego domu mieszkają w jednym pomieszczeniu gospodarczym bez łazienki i ciepłej wody, sami pozbawieni możliwości odbudowy swojego dobytku. Pan Józef na rencie inwalidzkiej otrzymuje niecałe 1200 zł, a jego małżonka na emeryturze ok. 1000 zł.

- Chcemy pomóc odbudować ich dom, lecz pomoc rodziny i skromnego odszkodowania nie wystarczy przy galopujących cenach materiałów budowlanych. Dlatego w akcie desperacji i świadomości, że dom w stanie zamkniętym i nadającym się  do zamieszkania musi stanąć do pierwszych mrozów - rozpaczliwie prosimy o pomoc ludzi z dobrym sercem o wsparcie. Pomóżmy tym serdecznym, szczerym ludziom i sprawmy, żeby mogli godnie żyć – czytamy na stronie zbiórki. 

Zdjęcia, jak w tej chwili wygląda zniszczony dom można zobaczyć w galerii (zdjęcia od 2 do 9). Wpłaty na zbiórkę przyjmowane są natomiast pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/na-odbudowe-domu-panstwa-kowalskich-doszczetnie-zniszczonego-przez-nawalnice-14-lipca-w-sleszynie

W Aleksandrówce 4-osobowa rodzina straciła dach nad głową

W Aleksandrówce dach nad głową straciła 4 osobowa rodzina. Jak dowiadujemy się od organizatorów zbiórki zniszczeniu uległ cały dach. Sufity, ściany i podłogi są zalane przez dostającą się wodę, a powstałe zniszczenia spowodowały to, że zostali też pozbawieni prądu i ciepłej wody. Obecnym pokryciem dachowym jest jedynie plandeka, która jest tylko rozwiązaniem doraźnym. Poszkodowana rodzina w dalszym ciągu tam mieszka.

Niezbędne jest odbudowanie całego dachu wraz ze stropami, aby przed sezonem jesienno - zimowym można było rozpocząć dalsze prace związane z remontem budynku. To, w jakich warunkach obecnie mieszkają zagraża nie tylko ich zdrowiu, ale też życiu, chociażby w przypadku nadejścia kolejnych burz.

- Mimo wsparcia najbliższych osób przy obecnych cenach materiałów budowlanych nie jesteśmy w stanie w szybkim czasie odbudować najistotniejszej rzeczy - dachu, który zapewni im suche i ciepłe miejsce do życia. Każdą noc spędzają tam w obawie o swoje bezpieczeństwo – czytamy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, które pokazują wyrządzone w ich domu szkody (zdjęcia od 10 do 19). Poniżej zostawiamy również link do zbiórki: https://zrzutka.pl/prosba-o-pomoc-w-odbudowie-dachu-ktory-zabrala-nawalnica?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR0tMyA6p8_x32_MHA4Xp5j1WousND8lLImgfEG_KFTvXxMoopEVqQcdTiU

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE