Reklama

Reklama

„Troczewski” doceniony na ogólnopolskich konkursach w Warszawie

Opublikowano: wt, 19 gru 2017 15:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Warszawie odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia” połączony z III Ogólnopolską Olimpiadą Kawy. Nie zabrakło tam uczniów ZSZ Nr 2, którzy mimo braku miejsca na podium w rywalizacji gastronomicznej, przywieźli tytuły i wyróżnienia.

Reklama

W pierwszym konkursie Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego reprezentowali uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej: Adrianna Pęgowska i Artur Witczak, natomiast w konkursie baristycznym wystartowała Julia Bojdoł - uczennica klasy III TZ technik hotelarstwa. W rywalizacji gastronomicznej uczniom nie udało się zająć miejsca na podium, ale ogromnym wyróżnieniem dla Adrianny Pęgowskiej było przyznanie jej przez jury tytułu "Osobowość konkursu". Natomiast Julia Bojdoł w wyniku konkurencji teoretycznej i praktycznej zdobyła srebrny medal. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu, a młoda baristka z „Troczewskiego” dodatkowo dostała nagrodę specjalną w formie szkolenia „Barista Skills - Foundation”, który jest częścią międzynarodowego programu edukacyjnego „Coffee Diploma System” SCAE - Speciality Coffee Association of Europe.
Nauczyciele przedmiotów zawodowych przygotowujący uczniów do konkursu: Emilia Durka i Ewa Żydowo przyznają, że czują dumę z powodu sukcesów uczestników rywalizacji oraz życzą powodzenia w czasie kolejnych startów w konkursach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)