Reklama

Trudna sytuacja w Kutnie: Prezydent Burzyński dziękuje i apeluje do mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Trudna sytuacja w Kutnie: Prezydent Burzyński dziękuje i apeluje do mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć w Kutnie nie ma zakażeń, trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa rozwinęła się również w mieście róż. W związku z tym ze specjalnym apelem do mieszkańców zwrócił się prezydent Zbigniew Burzyński. Poniżej prezentujemy jego pełną treść

Drodzy Mieszkańcy,

Stanęliśmy w obliczu szczególnie trudnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa. W tym wyjątkowym czasie wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością i dyscypliną, ale również wrażliwością na potrzeby innych osób. Za wielką determinację i zaangażowanie serdecznie dziękuję instytucjom, służbom, firmom, jak również wolontariuszom i mieszkańcom, którzy wspierają kutnowskie społeczeństwo w czasie obecnego zagrożenia.

Zamknięcie szkolnych placówek oświatowych miało na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się koronawirusa. W tym miejscu ponawiam apel skierowany do dzieci i młodzieży o unikanie przebywania w miejscach publicznych i ograniczenie spotkań w większym gronie. Apeluję do rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i zwrócili szczególną uwagę na respektowanie zaleceń związanych z bezpieczeństwem epidemiologicznym.

W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców proszę również o niekorzystanie z urządzeń znajdujących się na ogólnodostępnych placach zabaw. W celu zminimalizowania ryzyka zarażenia, działania podejmuje również Straż Miejska, która kontroluje miejsca publiczne, gdzie gromadzą się zwłaszcza młodzi mieszkańcy.

Drodzy Seniorzy,Proszę, aby w miarę możliwości unikali Państwo wychodzenia na zewnątrz lub ograniczyli liczbę takich wyjść do minimum. Wszystkie sprawy urzędowe mogą Państwo załatwić drogą telefoniczną lub elektroniczną. Większość urzędów, w tym urząd miasta, pracuje ograniczając jedynie bezpośrednią obsługę interesantów. Jeżeli nie są to sprawy pilne, należy odłożyć je na później.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie we współpracy z organizacjami pozarządowymi i wspólnotami organizuje osobom starszym i samotnym pomoc w zakresie najpilniejszych potrzeb: zakupu żywności, leków, środków czystości, kontaktu z lekarzem rodzinnym lub innych ważnych spraw. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy proszę dzwonić pod numer telefonu komórkowego 726-306-539 lub kontaktować się drogą mailową: [email protected]

Pragnę zwrócić się również z apelem do wszystkich mieszkańców o wsparcie osób starszych i samotnych w najbliższym otoczeniu. Jest to grupa najbardziej podatna na zarażenie i ciężki przebieg choroby wywołanej koronawirusem. Proszę o rozsądne zachowanie, a przede wszystkim nielekceważenie zagrożenia, jakim jest rozprzestrzeniający się koronawirus.

Zachowajmy wyrozumiałość, cierpliwość i stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych dla dobra nas wszystkich. Właśnie teraz, w czasie najcięższej próby dla nas wszystkich, bądźmy dla siebie życzliwi, wrażliwi i solidarni.

Zbigniew Burzyński
Prezydent Miasta Kutna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE