Reklama

Reklama

Trwa kolejny rok walki z kutnowskimi "kopciuchami". Mieszkańcy mogą starać się o dotację

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Trwa kolejny rok walki z kutnowskimi "kopciuchami". Mieszkańcy mogą starać się o dotację - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Można już zgłaszać wnioski do programu dotacji na wymianę źródeł ciepła w Kutnie. Nabór potrwa do 31 sierpnia lub do wyczerpania puli pieniędzy zadysponowanej na dotacje. Mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie w kwocie, maksymalnie 50 procent całej wartości inwestycji, ale nie więcej niż 3000 złotych.

Reklama

W tym roku obowiązuje zmiana, bo dotacji nie otrzymamy na wymianę starego pieca węglowego, na nowy piec węglowy, na przykład na eko-groszek.

- Idąc krok dalej i dostosowując się do coraz wyższych norm ekologicznych zmieniamy nieco zasady udzielania dotacji. Pieniądze będą przyznawane jedynie właścicielom gospodarstw domowych, w których stare piece węglowe będą zastępowane bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Na przykład piecami: olejowymi, gazowymi, elektrycznymi, na biomasę m.in. pellet czy pompami ciepła – tłumaczy Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Do tej pory na kutnowski program dotacji do wymiany źródeł ciepła Miasto wydało prawie 1 100 000 złotych. Dzięki temu, z pomocy przy domowej inwestycji skorzystało 375 gospodarstw domowych.

Większość z korzystających z dotacji zamieniała do tej pory tradycyjne piece węglowe na ogrzewanie gazowe. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się piece na eko-groszek. Jeszcze mniejsza liczba mieszkańców decydowała się na montaż pomp ciepła lub pieców na biomasę.

Wszelkie potrzebne dokumenty do złożenia wniosku, można pobrać ze strony Urzędu Miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy