Reklama

Reklama

Tryptyk Kutnowski wywołał owacje na stojąco

Opublikowano: pt, 9 paź 2015 22:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To był z pewnością niezapomniany wieczór dla uczestników Festiwalu im. Szaloma Asza. Kutnowska młodzież z Grabskiego i Kasprowicza oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zaserwowali kutnianom iście artystyczną ucztę - z literaturą, tańcem i muzyką żydowską. Wszystko na deskach Centrum Teatru Muzyki i Tańca.Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego. Zaprezentowali spektakl na motywach dramatu Szaloma Asza "Zimą". Wykorzystano w nim również fragmenty powieści "Miasteczko" oraz "Opowiadań".

Reklama

Adaptacji dokonały panie Dorota Chojnacka i Halina Sankowska, a autorką scenografii była Monika Kowalska. W spektaklu wystąpili: Sandra Domrzał, Aleksandra Słomczyńska, Aleksandra Sobczyk, Nina Bonawenturczak, Agnieszka Mielczarek, Dawid Stoliński i Kornel Lewarski.

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza zaprezentowała natomiast program literacko-muzyczny "Było takie miasteczko...". Wykorzystano w nim fragmenty "Miasteczka" Szaloma Asza, wiersze Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego. Przed publicznością zaprezentowali się: Julia Ochmańska, Daria Oleczek, Jakub Chodorowski i Kamil Dębowski. Program przygotowała zaś Anna Ambroziak.

Owacje na stojąco wywołał z kolei występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. To była absolutna premiera - Suita Żydowska na motywach opowiadania "Kantor i jego chórzyści" Szaloma Asza. Choreografią zajęła się Patrycja Licha.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)