Reklama

Reklama

Trzy potrącenia w jeden dzień. Kutnowska policja apeluje

Opublikowano: 24 grudnia 2020 09:36
Autor:

Trzy potrącenia w jeden dzień. Kutnowska policja apeluje - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w powiecie kutnowskim doszło do trzech potrąceń na pasach. Policjanci apelują o ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Pamiętajmy - wszyscy powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg oraz bezwzględnie przestrzegać przepisów.

Reklama

Przejście dla pieszych powinno być bezpiecznym miejscem, gdzie piesi mogą swobodnie przejść przez jezdnię. Niestety z różnych przyczyn dochodzi w tych rejonach do niebezpiecznych zdarzeń, które w konfrontacji pieszego z samochodem niejednokrotnie kończą się tragedią. Tylko wczoraj, 23 grudnia w Kutnie doszło do trzech potrąceń pieszych na pasach.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych ok 6.45 w Kutnie przy ul. Narutowicza. Kierująca samochodem nissan note kobieta potrąciła przechodzącą przez przejście 45 -letnią kobietę, która z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Kolejne potrącenie miało miejsce w Żychlinie ok godz.13.40 przy ul. Traugutta, gdzie kieurjący renult scenic potrącił na oznakowanym przejściu 71-letnią kobietę. Trzecie zdarzenie miało miejsce w Kutnie ok godz. 16.35 na ul. Chodkiewicza. W tym zdarzeniu kierujący pojazdem vw polo potrącił 13 -letniego chłopca przechodzącego przez pasy. Na szczęście w żadnym z tych zdarzeń nie było osób śmiertelenych.

Pamiętajmy aby przejścia dla pieszych były bezpieczne, uczestnicy ruchu drogowego muszą włączyć myślenie, przewidywać konsekwencje i kierować się zasadą ograniczonego zaufania na drodze!

- Przypominamy, że kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się, że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Zabrania się również pieszemu  wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym. Kierującym przypominamy, że omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych,w celu przepuszczenia niechronionych uczestników ruchu drogowego, jest rażącym wykroczeniem w ruchu drogowym oraz ogromnym zagrożeniem dla pieszych, Ważne również aby każdy po zmroku przemieszczając się ulicami miasta, posiadał elementy odblaskowe! - apelują kutnowscy policjanci. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -2

  Dawid

  Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

 • 9 miesięcy temu | ocena +7 / -3

  No niw mogę

  Błagam - czytajcie co piszecie przed publikacją: 1) "Wczoraj w powiecie kutnowskim doszło do trzech potrąceń na pasach" - a poniżej "Tylko wczoraj, 23 grudnia w Kutnie doszło do trzech potrąceń pieszych na pasach" - to gdzie - w powiecie czy w Kutnie ??? 2) "gdzie kieurjący renult scenic" - hmmmmm 3) Życzę wesołych Świąt i choćby odrobiny profesjonalizmu :)

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -1

   Pan z Warszawy

   te "NO NIW MOGE" BARANIE Kutno nalezy do powiatu,wiec daj spokoj ze swimi wypocinami

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -3

   xyz

   Czepiasz się!

   • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

    No nie mogę

    Nie czepiam się - nie rozumiem jak REDAKTOR może takie błędy robić !!!!!!!!!!!!!