Reklama

Trzy tajniki polepszenia komfortu pracowników biurowych

Opublikowano:
Autor:

Trzy tajniki polepszenia komfortu pracowników biurowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Praca we wszelkiego rodzaju biurach, open roomach, call center, słowem – za popularnym biurkiem, tylko w teorii wydaje się prosta i niewymagająca. Oprócz naturalnych konsekwencji związanych z odpowiedzialnością za powierzone zadania pracownik może również borykać się z tymi bardziej fizycznymi: kontuzjami, bólem czy zawodowym wypaleniem. Są jednak sposoby, aby to ryzyko zminimalizować, zapewniając mu odpowiednie warunki do pracy, w tym dostęp do jak najlepszych mebli biurowych.

Wygodne i funkcjonalne biuro

Pracodawca może iść po linii najmniejszego oporu i zainwestować w najprostsze plastikowe krzesła, rozkładane stoliki i regały trzymające się ściany na słowo honoru. W kieszeni zostaną mu oszczędzone pieniądze, ale pracownicy zatrudnieni w takich warunkach na pewno długo nie wytrzymają w firmie. Może również zatroszczyć się o ich komfort i wygodę pracy tworząc biuro w pełni funkcjonalne, z dużymi przestrzeniami, wydzielonymi strefami, dostępem do części socjalnej czy nawet rekreacyjno-wypoczynkowej. To nie tylko działanie zgodne z aktualnymi trendami w biurach, ale podyktowane też względami praktycznymi. Pracownicy, którzy lepiej czują się w pracy, są zwyczajnie wydajniejsi, dają z siebie więcej i bardziej działają na rzecz swojej firmy oraz silniej się z nią identyfikują.

Ergonomiczne meble do siedzenia

Oprócz stworzenia funkcjonalnego miejsca pracy warto pomyśleć też o zapewnieniu pracownikom odpowiednich narzędzi do jej wykonania. Zaprojektowanie stanowisk (biurek, boksów) i wyposażenie ich w ergonomiczne fotele biurowe to absolutne minimum w firmach stawiających na swoich pracowników. Krzesła powinny być wygodne, regulowane, dopasowywane do konkretnej osoby i z możliwością zmieniania takich parametrów jak wysokość czy głębokość siedziska albo ułożenie zagłówka lub podłokietników. Ergonomia mebli do siedzenia pochodzących z oferty www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf ma wpływ na komfort osób z nich korzystających, ale też zapobiega w dużej mierze powstawaniu dolegliwości mięśniowych. Fotele biurowe z opcją regulacji pozwalają też na bezproblemową zmianę pozycji, gdy ciało się "zastanie", a jednocześnie pomagają w odciążaniu kręgosłupa. Chyba każdy pracodawca wolałby w końcu, aby jego pracownik skupiał się na zadaniu do wykonania, a nie na narzekaniu na bolące plecy...

Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń

Funkcjonalność miejsca pracy i dopasowane meble powinny być uzupełnione jeszcze trzecim elementem: odpowiednio zaprojektowaną przestrzenią. Chodzi o to, aby każdy pracownik miał swoją własną strefę pracy. Może być to własne biurko z wyciszającymi ściankami, wydzielony boks z matami tłumiącymi hałasy lub nawet osobny pokój czy gabinet dla stanowisk kierowniczych i decyzyjnych. Prywatność i odrobina spokoju mają ogromne znaczenie w pracy przy biurku, ponieważ pozwalają się skupić i nie rozpraszają uwagi pracownika. Jeśli pracodawca nie ma możliwości zapewnienia każdemu z osobna własnej strefy, powinien przynajmniej postarać się o jej wydzielenie np. mobilnymi ściankami działowymi z opcją tłumienia hałasów. Jest to szczególnie ważne w biurach, w których obsługuje się jednocześnie klientów, a prowadzone z nimi rozmowy powinny być jak najbardziej prywatne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE