Reklama

Reklama

Twoje dziecko przeszło zakażenie COVID-19? Kutnowski szpital uruchamia specjalny program badań

Opublikowano: śr, 9 lut 2022 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy uruchamia specjalny program diagnozy pocovidowej dla dzieci. Na czym będzie polegać? Jak zapisać dziecko na badania? Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Kutnowski Szpital Samorządowy poinformował w mediach społecznościowych o nowym projekcie placówki, jakim jest pocovidowy bilans zdrowia dziecka. Pomysłodawczynią programu jest ordynator Oddziału Pediatrycznego szpitala, dr. Joanna Świdrowska-Jaros. 

- W naszym szpitalu w ciągu jednej doby dziecko (może być pobyt wraz z rodzicem) będzie miało przeprowadzone szereg badań NA MIEJSCU, BEZPŁATNIE, KOMPLEKSOWO i W CIĄGU 24H w celu diagnozy pocovidowej (wszelkie możliwe badania, również neurologia dziecięca) – informuje Bartosz Serenda, zastępca dyrektora szpitala. 

Kto kwalifikuje się do udziału w programie? 

Każde dziecko w wieku od 1 miesiąca do 18 roku życia po udokumentowanym przechorowaniu COVID-19. Warto zaznaczyć, że w badaniach można wziąć udział po minimum 14 dniach od ustąpienia objawów choroby do max 12 miesięcy po zakażeniu.

W trakcie jednodobowej hospitalizacji wykonywane są:

  • Pomiary parametrów życiowych: saturacja, tętno, ciśnienie tętnicze
  • Badania laboratoryjne, m.in. morfologia, parametry wątrobowe, pomiary glikemii, ocena funkcjonowania tarczycy (więcej szczegółów na ulotce w galerii zdjęć)
  • Oznaczenie stężenia przeciwciał przeciwko SARS-CoV2
  • Konsultacja specjalisty neurologii dziecięcej
  • Badanie EKG
  • Badanie ultrasonograficzne klatki piersiowej i płuc
  • Dodatkowe badania w zależności od objawów w trakcie infekcji COVID-19
 

Zapisy ruszyły dziś (9 lutego). W celu umówienia terminu hospitalizacji osoby chętne proszone są o kontakt pod nr tel.: 0-24 388-03-81 lub 0-24 388-03-82.

- Prawdopodobnie jesteśmy jednym z nielicznych szpitali, a być może jedynym, który wyszedł z taką inicjatywą – dodaje Bartosz Serenda. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy