Reklama

Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem "Razem dla Pokoju"

Opublikowano:
Autor:

Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem "Razem dla Pokoju" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 14 -20 listopada odbyła się 18 edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej, którego hasło przewodnie brzmiało "Razem dla Pokoju". Jest to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna, która odbywa się w większości krajów europejskich w jednym z tygodni listopada.

W tym roku w tą inicjatywę włączyli się również harcerze z drużyny harcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Szare Wilki", uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz najmłodsi wychowankowie internatu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 2 w Kutnie.

Harcerze wzięli udział w zbiórce, która miała charakter warsztatowy. Odbyła się prezentacja multimedialna, z której to Szare Wilki dowiedziały się o problemach globalnych współczesnego świata. Po prezentacji harcerze mogli wymienić się różnymi spostrzeżeniami oraz informacjami dotyczącymi zagrożeń globalnych.

W drugiej części zbiórki drużyna została podzielona na dwie grupy, w których to miały zostać wykonane plakaty. Młodsi harcerze narysowali twarze osób z różnych stron świata i kultur, a starsi przedstawili problemy globalne. Wychowankowie internatu wykonali pracę plastyczną symbolizującą różnorodność ludzi i tym samym wyrażając również pragnienie pokoju na świecie.

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej podsumowując powyższe działania nagrali film, którego myślą przewodnią było hasło tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej "Razem dla Pokoju".

Działania w Ośrodku koordynowały panie: Joanna Grabska i Kamila Kusiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE