Reklama

Ubiegaj się o wsparcie finansowe na zakup podręczników!

Opublikowano:
Autor:

Ubiegaj się o wsparcie finansowe na zakup podręczników! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do 7 września w sekretariatach szkół można pobierać, a następnie składać wnioski o dofinansowanie na zakup podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2015 roku - „Wyprawka szkolna”.O wsparcie finansowe na zakup podręczników ubiegać się mogą :- uczniowie klas III szkół podstawowych – do kwoty 225 zł;- uczniowie klas III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia – do kwoty 225 zł;- uczniowie klas IV szkoły ponadgimnazjalnej technikum – do kwoty 445 zł,- w przypadku korzystania przez uczniów niepełnosprawnych z podręczników dopuszczonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania do kształcenia specjalnego wysokość pomocy może wynosić max. do 770 zł w szkole podstawowej, do 607 zł w gimnazjum.

Powyższe kwoty zostały określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 938).

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest kryterium dochodowe. Dla uczniów klas objętych programem dochód nie może przekroczyć 574 zł na osobę w rodzinie.

Do wniosków należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów, w uzasadnionych przypadkach – oświadczenie o wysokości dochodów natomiast w przypadku osób niepełnosprawnych – wymagane orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Środki na ten cel pochodzić będą z dotacji celowej Wojewody Łódzkiego.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na zakup podręczników zainteresowani mogą uzyskać w sekretariatach szkół, a także w Urzędzie Miasta Kutno (Wydział Edukacji i Sportu tel. 24 253 12 09) oraz Starostwie Powiatowym w Kutnie (Wydział Edukacji, Kultury i Sportu tel. 24 355 47 86).


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE