Reklama

Reklama

Ubrani w strażackie mundury chcieli wejść do mieszkania chorego mężczyzny. "Nie prowadzimy takich kontroli"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Ubrani w strażackie mundury chcieli wejść do mieszkania chorego mężczyzny. "Nie prowadzimy takich kontroli" - Zdjęcie główne

Oszuści udający strażaków chcieli wejść do mieszkania chorego mężczyzny | foto poglądowe/archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowy sposób na wyłudzanie kosztowności pojawił się w wachlarzu możliwości oszustów z województwa łódzkiego. Ostrzegają przed tym strażacy, do których dotarła informacja, że ktoś chciał się pod nich podszyć i dostać do mieszkania chorego mężczyzny.

Reklama

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie powiatu zgierskiego informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach  prywatnych.

- W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania – relajconuje mł. bryg. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy KW PSP w Łodzi.

Przestępcy działając metodą tzw.  „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka” obierają sobie na cel głównie osoby starsze i to właśnie seniorów próbują oszukać. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

- Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia – podkreśla mł. bryg. J. Pawlak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy