Reklama

Uchwała ws. szkoły w Szczycie nieważna. Wójt kontra wojewoda!

Opublikowano:
Autor:

Uchwała ws. szkoły w Szczycie nieważna. Wójt kontra wojewoda! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niczym Feniks z popiołów może powstać skazane na likwidację gimnazjum w Szczycie! Wojewoda łódzki stwierdził bowiem nieważność uchwały Rady Gminy Oporów, która jego zdaniem została podjęta z naruszeniem prawa. Wójt i rajcy planują zaskarżyć decyzję wojewody do sądu. Jak zakończy się ta batalia?Rodzice uczniów uczęszczających do szkoły w Szczycie oraz nauczyciele placówki jak lwy walczyli o utrzymanie gimnazjum przy życiu. Kuratorium Oświaty w Łodzi pozytywnie rozpatrzyła skargę, pod którą podpisały się 292 osoby, lecz mimo to 4 lutego Rada Gminy Oporów podjęła uchwałę o likwidacji gimnazjum, a ta wejść miała w życie 2 tygodnie po pojawieniu się w dzienniku urzędowym województwa łódzkiego.

Wójt Robert Pawlikowski przekonuje, że gimnazjum jest nierentowne i generuje straty. Uczniowie mieliby być zostać przeniesieni do szkoły w Oporowie. W międzyczasie na biurko wojewody łódzkiego, Zbigniewa Raua powędrowała skarga mieszkańców. Ci zarzucali władzom pośpiech w podejmowaniu decyzji, ignorowania głosów sprzeciwu ze strony rodziców nauczycieli, pomijanie konsultacji społecznych, czy naruszenie jawności podczas sesji rady. I gdy wydawało się, że losy placówki są już przesądzone, pojawiła się decyzja wojewody.

A ten rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwały Rady Gminy z 14 stycznia! W wątpliwość podano jej zgodność z prawem, a zastrzeżeń pojawiło się sporo. Wśród nich m.in: forma aktu prawnego oraz niepoinformowanie wszystkich reprezentatywnych organizacji związkowych. Uchwała ma zostać rozpatrzona pod względem jej legalności. Radni i wójt nie dają jednak za wygraną i podczas sesji nadzwyczajnej 12 lutego podjęli uchwałę o zaskarżenie decyzję wojewody do sądu.

– Nie zgadzamy się z decyzją wojewody, uważamy, że uchwała została podjęta zgodnie z prawem, dlatego też zamierzamy podjąć stosowane kroki. W najbliższym czasie skierujemy sprawę do sądu – przekonuje wójt Pawlikowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE