Reklama

Uczeń z Dąbrowszczaka finalistą olimpiady informatycznej

Opublikowano:
Autor:

Uczeń z Dąbrowszczaka finalistą olimpiady informatycznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach od 10 do 12 lutego 2015, w Warszawie, odbył się II etap Olimpiady Informatycznej, w którym brało udział około 400 najlepszych uczniów wyłonionych pierwszego etapu. W gronie najlepszych, zakwalifikowanych do etapu centralnego jest uczeń klasy trzeciej I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego Jarosław Ławnicki, którego opiekunem merytorycznym jest Jerzy Sobol.

Celem olimpiady jest umożliwianie uczniom uzdolnionym informatycznie rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy informatycznej.

Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów. Na każdym etapie uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań. Uczestnicy muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów oraz pracy w środowisku programistycznym.

Finaliści etapu centralnego olimpiady są zwolnieni ze zdawania matury z informatyki oraz przyjmowani są w pierwszej kolejności na studia informatyczne we wszystkich najlepszych uczelniach w kraju. Spośród najlepszych finalistów jest również wyłaniana reprezentacja Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną i inne międzynarodowe konkursy informatyczne.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w finale.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE