Reklama

Uczennice Staszica uratowały 13-latka

Opublikowano:
Autor:

Uczennice Staszica uratowały 13-latka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ten wyjazd na długo zapisze się w pamięci Aleksandry i Kingi, uczennic klasy I "a" z III LO w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica i nie chodzi tu bynajmniej o szusowanie na nartach czy snowboardzie. Dziewczyny uratowały bowiem 13-latka, który spadł ze stoku w przepaść. Cały Staszic pęka z dumy z młodych bohaterek.fot. Ola i Kinga (od lewej) wykazały się bohaterską postawą, za co otrzymały listy gratulacyjne. Dyrektor Janusz Pawlak nie kryje dumy z uczennic.

To miał być spokojny, tygodniowy pobyt w Świeradowie-Zdroju. Aleksandra Śnieć i Kinga Rozmarynowicz wspólnie z dwójką znajomych chciały w ten sposób nabrać sił przed drugim semestrem w szkole. Na zakończenie pobytu w górach miały jednak niespodziewany sprawdzian z zasad udzielania pierwszej pomocy.

- Akurat zjeżdżałam z kolegą ze stoku. W pewnym momencie zobaczyliśmy mężczyznę, który spoglądał w stronę pobliskiej przepaści. Szybko zorientowaliśmy się, że ktoś woła pomocy. Zadzwoniłam do Kingi, by ta zawiadomiła Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Sami zaś zabezpieczyliśmy poszkodowanego do momentu przybycia pogotowia - relacjonuje Aleksandra.

Poszkodowanym okazał się 13-letni Samuel z Lubania pod Świeradowem.

- Uderzył głową w rurę. Miał też uszkodzoną nogę, do tego stopnia, że popękał mu but - dodaje Kinga.

O całej sprawie nikt by się nie dowiedział, gdyby nie list gratulacyjny, który dotarł do szkoły od organizatora zimowiska.

- Rozpierała mnie duma gdy przeczytałem, że uczennice naszej szkoły dołączyły do grona bohaterów. Co roku, przed feriami i wakacjami organizujemy kursy pierwszej pomocy. Cieszy fakt, że młodzież wykorzystuje tę wiedzę - mówi dr Janusz Pawlak, dyrektor ZS nr 1.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE