Reklama

Uczniowie „Dwójki” poznawali rynek pracy w statystykach

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie „Dwójki” poznawali rynek pracy w statystykach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek 23 października uczniowie klas trzecich oddz. Gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie, jak co roku, uczestniczyli w zajęciach z edukacji statystycznej skierowanych przede wszystkim do najstarszych uczniów, którzy kończąc szkołę myślą o wyborze przyszłej drogi zawodowej.

W związku z realizacją priorytetu MEN wzmacniającym działania szkoły w zakresie doradztwa zawodowego, tegoroczne spotkania ze statystyką dotyczyły szczególnie rynku pracy, zatrudnienia w zawodach, bezrobocia i wynagrodzenia. Uczniowie zobaczyli, jak przedstawia się to województwie łódzkim i innych regionach kraju. Dowiedzieli się gdzie szukać rzetelnych informacji o strukturze zatrudnienia i poszukiwanych specjalnościach pod kątem wyboru swojej kariery zawodowej.

Zajęcia zorganizowane przez bibliotekę szkolną prowadzone były przez Annę Luchowską z Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz Annę Buczek-Toboła, która zajęciami „Statystyka wokół nas” wprowadziła w świat statystyki najmłodszych uczniów z kl. I i IV.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE