Reklama

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Żychlinie przygotowują się do wyjazdu na Sycylię

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Żychlinie przygotowują  się do wyjazdu na Sycylię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczestnicy projektu Erasmus+ „Acting 2 speak English” intensywnie pracują przygotowując się do spotkania projektowego „ Uczenie się, Nauczanie , Trening „ w Raguzie na Sycylii.Spotkanie będzie miało miejsce w terminie 26 kwietnia - 2 maja 2016 , będą w nim uczestniczyć grupy nauczycieli i młodzieży z Polski, Turcji, Rumunii , Włoch i Bułgarii. Z Zespołu Szkół wyjedzie czworo uczniów i dwie nauczycielki. Uczestnicy zostaną przyjęci przez szkołę ITC "Fabio Besta" z Raguzy na Sycylii.

Młodzież z Zespołu Szkół w Żychlinie nagrywa film o Żychlinie. Uczniowie przedstawiają wybrane przez siebie miejsca, mówią o szkole, historii miasta i jego mieszkańcach. Na filmie znajda się też ujęcia malowniczych miejsc z okolicznych wsi. Film nagrywany jest w języku angielskim. Kolejnym zadaniem jest przygotowanie się do prezentacji tradycyjnej polskiej potrawy. Podczas warsztatów w Raguzie Uczniowie z grup partnerskich będą uczyć swoich rówieśników przepisów na tradycyjne dania. Młodzież z Żychlina jest już przygotowana do tego zadania ponieważ poczyniono już pierwsze kroki.

Przed Świętami Wielkanocnymi Uczniowie z ZS w Żychlinie założyli na facebooku grupę „Easter Cooking" gdzie zamieścili zdjęcia potraw przygotowanych w swoich domach na święta, znalazły się tam też filmy prezentujące sposoby przygotowania świątecznych potraw. Filmy nagrane zostały w języku angielski. Zamieszczono je również na portalu e-twinning.

Podczas pobytu na Sycylii młodzież będzie mieszkać w domach uczniów i nauczycieli z sycylijskiej szkoły. W harmonogramie pobytu przeznaczono czas zarówno na warszaty jak i poznawanie kultury mieszkańców wyspy. Podczas zajęć szkolnych uczestnicy wezmą udział w lekcji hiszpańskiego oraz angielskiego, poznają system nauczania we Włoszech, będą mieli możliwość porównać poziom nauczania w Polsce i Włoszech. Tradycyjnym elementem pobytu będzie spotkanie z władzami miasta. Uczestnicy zwiedzą Taorminę , Katanię i Syrakuzy.

Uczniowie uczestniczący w mobilności już nawiązali kontakt ze swoimi rówieśnikami z zagranicy w grupie projektowej na facebooku. Językiem komunikacji jest angielski.

Kolejne spotkanie projektowe będzie miało miejsce w czerwcu 2016 roku w Rumunii. Bedzie w nim uczestniczyć kolejnych 4 uczniów i 2 nauczycieli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE