Reklama

Reklama

Uczniowie Troczewskiego na kursie baristy

Opublikowano: 15 listopada 2017 19:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegły weekend zakończyła się I edycja kursu baristy, która odbyła się w ramach projektu unijnego „Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie”. Wzięli w niej udział uczniowie kl. IV Technikum Zawodowego - technik żywienia i usług gastronomicznych.

Reklama

Głównym celem kursu było wyposażenie młodzieży „Troczewskiego” w wiedzę i umiejętności związane z profesjonalnym przyrządzaniem różnych rodzajów kaw. Podczas wielogodzinnego szkolenia młodzież nauczyła się przygotowywania klasycznego włoskiego espresso, cappuccino, caffe latte i caffe latte macchiato. Ponadto uczniowie poznali podstawy latte art (art cafe), polegające na wykonywaniu efektownych wzorów na powierzchni kawy lanych z ręki, rysowanych szpikulcem lub malowanych czekoladą.

Kurs miał charakter praktyczny, o czym świadczą ogromne ilości kawy i mleka zużytych przez młodzież podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń.

Osiągnięcie celu szkolenia udało się dzięki zaangażowaniu, profosjonalizmowi oraz świetnemu podejściu do młodzieży prowadzącej kurs - II wicemistrz świata latte art Agnieszki Rojewskiej.

Mimo iż początki malowania na kawie nie były łatwe, niektórzy uczestnicy kursu odkryli w sobie talent artystyczny. Wszyscy natomiast przekonali się, iż kawa odpowiednio wyselekcjonowana, przygotowana i podana może być źródłem niepowtarzalnych wrażeń smakowych i estetycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    ob

    Gratulacje za pomysł doskonalenia umiejętności uczniów.