Reklama

Reklama

Umowa podpisana. Do powiatu kutnowskiego trafi ogromne dofinansowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 3,5 miliona złotych trafi do powiatu kutnowskiego. Pieniądze stanowią dofinansowanie na przewozy autobusowe. Daniel Kowalik poinformował, że umożliwi to uruchomienie kilkunastu linii.

Reklama

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski oraz Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego podpisali umowę z Wojewodą Łódzkim o dopłatę w formie dofinansowania zadań w zakresie przewozów autobusowych.

 - Uzyskaliśmy ogromną kwotę dopłaty na przewozy autobusowe z czego ogromnie się cieszę. Uruchomimy dzięki temu aż trzynaście linii komunikacyjnych, by mieszkańcy powiatu mogli jeszcze łatwiej przemieszczać się. To ogromne ułatwienie dla nich – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

 Uzyskana kwota dopłaty na linie autobusowe w 2023 roku to aż 3 579 810,00 złotych! Jest to kwota przeznaczona na 1 193 270,00 wozokilometrów.

 - Wojewoda pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek z związku z czym wystąpiliśmy do gmin w Powiecie o podjęcie stosownych działań w celu zabezpieczenia środków na linie komunikacyjne. Mam nadzieję, że gminy pozytywnie rozpatrzą nasz wniosek  – dodaje Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Linie komunikacyjne zostaną uruchomione od 1 stycznia 2023 roku., pod warunkiem, że radni gmin podejmą uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Kutnowskiemu

info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy