Reklama

Reklama

Umycie ulicy Królewskiej, murale, nowe drzewa. Jakie pomysły mają mieszkańcy Kutna?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Umycie ulicy Królewskiej, murale, nowe drzewa. Jakie pomysły mają mieszkańcy Kutna? - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Kutna złożyli ponad 50 projektów w Budżecie Obywatelskim | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 56 projektów złożyli mieszkańcy naszego miasta w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Projekty teraz zostaną poddane weryfikacji formalnej, merytorycznej i prawnej. W niedzielę zakończył się pierwszy etap już siódmej KBO.

Reklama

W tym roku ponownie największą popularnością cieszyła się kategoria projektów dużych, znalazło się w niej 21 pomysłów . W tegorocznej edycji KBO mieszkańcy złożyli sporo wniosków w ramach kategorii projektów małych, jest ich w sumie 19. Natomiast nowa, zielona kategoria może pochwalić się wynikiem 16 projektów. W bieżącej odsłonie KBO wzięło udział 56 indywidualnych autorów i autorek projektów.

Podczas weryfikacji formalnej wszystkie projekty zostały sprawdzone pod względem: poprawności danych podanych w formularzach, prawidłowości list poparcia oraz zgodności z założeniami Regulaminu. Jedynie 3 projekty nie uzyskały pozytywnej oceny formalnej. W dwóch przypadkach nie została zebrana wymagana liczba podpisów poparcia. W ostatnim z nich projektodawca złożył dwa projekty w tej samej kategorii zielonej, co jest niezgodne z jednym z punktów Regulaminu KBO. Ostatecznie do weryfikacji merytorycznej trafią 53 projekty.

  • 19 projektów dużych,
  • 19 projektów małych,
  • 15 projektów zielonych.

 

Ze wszystkimi projektami można zapoznać na stronie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego W TYM MIEJSCU.

Teraz pomysły mieszkańców trafią kolejno do weryfikacji merytorycznej oraz prawnej, które potrwają do 21 czerwca. Następnie Prezydent Zbigniew Burzyński na podstawie oceny formalnej, merytorycznej (w tym technicznej i finansowej) oraz oceny prawnej zdecyduje o dopuszczeniu projektów do głosowania i do 5 lipca poznamy ostateczną listę projektów, które zostaną poddane głosowaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy