Reklama

Reklama

Uroczystość w Krośniewicach. Pojawiła się winda, władze przecinają wstęgę [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia „Winda to dobry środek komunikacji, który będzie służył niepełnosprawnym” mówił poseł Marek Matuszewski w trakcie oficjalnego oddania do użytku windy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krośniewicach. Wartość tej inwestycji to ponad 350 tys. zł. Oficjele przecięli wstęgę do windy.

Reklama

- Dziś Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP; Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski oraz Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego wzięli udział w uroczystym uruchomieniu windy w Krośniewicach, wybudowanej w ramach zadania pt. „Dostawa, zakup i montaż windy dla osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Krośniewice w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krośniewicach” – informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Na wydarzeniu obecni byli również Przemysław Suligorski, Specjalista Łódzkiego Oddziału PFRON; Monika Kaźmierska, Dyrektor MOPS oraz Krzysztof Urbański, Wiceburmistrz Krośniewic.

Projekt wykonany był w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” - w obszarze B.

- Szanowni Państwo, cieszę się bardzo, że na mapie gminy Krośniewice pojawiła się winda, dobry środek komunikacji, który będzie służył niepełnosprawnym. Są środki z instytucji rządowych bo zawsze uważamy, że na pierwszym miejscu trzeba stawiać ludzi słabszych, niepełnosprawnych. Cieszę się, że ta inwestycja się tutaj dokonała. – mówił Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP.

- Szanowni Państwo, składam serdeczne podziękowania na ręce całego samorządu Gminy Krośniewice. Jestem bardzo zadowolony, że urzędy, instytucje i budynki użyteczności publicznej na terenie naszego Powiatu stają się dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to bardzo budujące bowiem każdy mieszkaniec powinien mieć równy dostęp do instytucji publicznych. Składam ogromne gratulacje i podziękowania dla Pani burmistrz w imieniu swoim i mieszkańców całego Powiatu – mówił Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

 

- Bardzo się cieszę, że Gmina Krośniewice pozyskuje pieniądze z PFRON! To już drugie dofinansowanie dla gminy, bowiem pierwsze było na autobus z którego korzystają niepełnosprawni. Winda również będzie spełniać swoją funkcję i jest ważna dla mieszkańców – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman złożyła serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc przy realizacji projektu oraz przywitała gości. Winda będzie służyła na długie lata mieszkańcom Gminy Krośniewice, szczególnie tym starszym oraz niepełnosprawnym. 

- Ogromnie się cieszę, że w naszej gminie będzie udogodnienie dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Mam nadzieję, że to nie ostatnie dofinansowanie z PFRON – mówi Mariola Łukomska, Radna Rady Miejskiej Krośniewice.

  • Całkowita wartość zadania wyniosła 354 363,63 zł. 
  • Kwota pochodząca ze środków PFRON 68 004,64 zł. 
  • Z budżetu Gminy wydatkowano na ten cel 286 358,99 zł.
 

info: Powiat Kutnowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy