Reklama

Reklama

Urząd Miasta i Starostwo zakładają spółdzielnię. Celem jest pomoc

Opublikowano: czw, 17 gru 2020 15:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj w siedzibie Urzędu Miasta odbyło się zebranie założycielskie Samorządowej Spółdzielni Socjalnej. Tym samym Miasto Kutno i Powiat Kutnowski powołały do życia nowy podmiot ekonomii społecznej. Spółdzielnia będzie miała za zadanie aktywizować mieszkańców zagrożonych wykluczeniem.

Reklama

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński podziękował Staroście kutnowskiemu Danielowi Kowalikowi za przyjęcie propozycji jej utworzenia oraz za zaangażowanie w prace organizacyjne.

- Jako walne zgromadzenie wspólników przyjęliśmy statut funkcjonowania Samorządowej Spółdzielni Socjalnej. Jak zapowiadaliśmy wcześniej w mediach, działamy wspólnie z Miastem Kutno i jesteśmy równorzędnymi partnerami tego przedsięwzięcia – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

- Chodzi o założenie firmy, która będzie zatrudniała osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem społecznym. Często mówimy o tych osobach w kontekście trudności znalezienia swojego miejsca na rynku pracy. Spółdzielnia pozwoli takim osobom na normalne funkcjonowanie, na znalezienie pracy, a jednocześnie będzie miała bardzo ważne gospodarcze zadanie, ponieważ będzie ona zajmować się utrzymaniem obiektów na zrewitalizowanych terenach w centrum miasta, ale i nie tylko – wyjaśnia Zbigniew Wdowiak, Wiceprezydent Kutna, który przewodniczył dzisiejszemu zebraniu.

Prezesem Spółdzielni Socjalnej został wybrany Dariusz Lenarczyk, który poinformował, że teraz załatwiane będą formalności prawne i proceduralne:

- Planujemy w najbliższym czasie złożyć dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego. Planujemy również złożyć pismo, które przyspieszy tę procedurę. Chcemy, aby ta Spółdzielnia ruszyła jak najszybciej. Jesteśmy na etapie prowadzenia rekrutacji, sprawdzamy rynek pracy i dostępność osób, bo chcemy głównie zatrudniać osoby niepełnosprawne, osoby z mieszkań wspomaganych, czy te korzystające z noclegowni – tłumaczy Dariusz Lenarczyk.

Trwają również prace związane z ustaleniem zakresu prac Samorządowej Spółdzielni Socjalnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy