Reklama

Usain Bolt z Oporowa

Opublikowano:
Autor:

Usain Bolt z Oporowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy w gminie Oporów może wyrosnąć następca biegacza Usaina Bolta? Wszystko wskazuje, że nie jest to niemożliwe. Artur Kuciapski, wychowanek miejscowego Zespołu Szkół, podbija świat lekkiej atletyki. Młodzieniec nie tak dawno zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów! - Artur to nasza duma! - zachwyca się wójt Robert Pawlikowski.fot. Artur może zostać mistrzem olimpijskim.

Artur Kuciapski od najmłodszych lat uwielbiał sport. Jakiś czas temu wszystko wskazywało na to, że oporowianin będzie musiał przedwcześnie zakończyć karierę. Wszystko przez poważną kontuzję. Na szczęście ambicja i charakter wojownika pozwoliły powrócić mu do świata sportu. I to w jakim stylu!

W zeszłym roku sportowiec zdobył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale na biegu 800 metrów. W swojej koronnej dyscyplinie Artur po złoto sięgnął także w Białymstoku na Mistrzostwach Polski Juniorów. Czas 1.50,2 pozwolił mu na osiągnięcie minimum na Mistrzostwa Juniorów Europy w Barcelonie!

Choć sportowiec na co dzień mieszka w Łodzi, gdzie studiuje, to jest dumą całej gminy.

- Artur to nasza wielka duma, jest wielką promocją gminy. Wielcy sportowcy wywołują wielkie emocje i tak samo jest w tym przypadku - uważa Robert Pawlikowski, wójt Oporowa. - Ten chłopak ma szansę osiągnąć naprawdę wiele. Cała gmina trzyma za niego kciuki i mamy nadzieję, że niebawem odwiedzi nas z kolejnym złotym krążkiem na szyi.

Mistrza z Oporowa dobrze wspominają również w miejscowej szkole.

- Pamiętam go od młodych lat. Zawsze garnął się do sportu, zresztą miał do tego predyspozycje. Z zapartym tchem podziwiam jego dokonania. Wierzę, że niebawem pojedzie na Olimpiadę! - mówi Tomasz Lewicki, jeden z nauczycieli wychowania fizycznego.

Sportowiec jest bardzo skromny. Nie ukrywa jednak swoich nadziei związanych ze sportem.

– W najbliższym czasie moim sportowym marzeniem jest uzyskanie minimum na młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Liczę też na dobre występy w Mistrzostwach Polski. Największym marzeniem każdego sportowca jest oczywiście olimpiada. Mam nadzieję, że uda się zrealizować ten cel. Przede mną dużo ciężkiej pracy – mówi Artur Kuciapski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE