Reklama

Reklama

Uszczypliwości prezydent Zdanowskiej. "Nikt nie będzie z Łodzi robił Kutna" [WIZUALIZACJE]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska opublikowała na facebooku wpis w którym poruszając temat rewitalizacji Starego Rynku odnosi się do Placu Wolności w Kutnie. Internauci chętnie komentują tę informację i porównania do naszego miasta.

Reklama

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska opublikowała na facebooku wizualziacje zrewitalizowanego Starego Rynku. Odniosła się przy tym do rewitalizacji, która została przeprowadzona na Placu Wolności w Kutnie.

- A na rynku posadzimy drzewa i nikt tu Kutna z Łodzi nie będzie robił - napisała Hanna Zdanowska na facebooku.

Na Starym Rynku powstaną:

  • 2 fontanny, każda z czterema wodotryskami (łącznie 8) oraz każdy wodotrysk zostanie podświetlony poprzez 3 reflektory LED (łącznie 24)
  • obelisk upamiętniający nadanie Łodzi praw miejskich, umieszczony na postumencie żelbetowym, oraz obudowany graniastosłupem żelbetowym z płytami granitowymi o wymiarach 40x40 cm
  • 2 rzędy zadaszeń, po 7 zadaszeń w każdym rzędzie (łącznie 14)
  • 17 drzew do nasadzeń, w tym 5 jesionów pensylwańskich o wysokości pnia minimum 250 cm, 8 jesionów pensylwańskich o wysokości pnia minimum 350 cm oraz 4 klony pospolite o wysokości pnia minimum 250 cm
  • 24 ławki na placu rynku i po wschodniej stronie przy zieleńcach
 

Wpis Zdanowskiej został udsotępniony m.in. na facebookowej grupie Kutno. Wokół Placu Wolności i samego postu prezydent Łodzi rozgorzała dyskusja.

- Nie mogę już chyba tego czytać... Z biologicznego punktu widzenia drzewa to nie kamienie, posiadają systemy korzeniowe. Nie rozumiem, czego wy chcieliście - lasu czy parkingu? I teraz chcecie zasadzić tu drzewa ... no litosci. Posadzenie drzewa mogłby doprowadzić do katastrofy, zawalenia się parkingu. Czy to tak trudno pojąć?

- Jak jest nie do wytrzymania to się wyprowadźcie, a nie tylko narzekacie. Jest 10000% lepiej, niż było 

- Po co komu ten parking, jak świeci pustkami?

- No ma Pani rację. Bo Łodzi do Kutna daleko, proszę popatrzeć na całokształt. Brudne kamienice, brak zieleni w centrum, brak prężnie działającej strefy ekonomicznej i infrastruktury. I zapraszamy do Kutna przekona się Pani jak po dokończeniu projektu wygląda plac, proszę nie zapominać, że najlepsze informacje znajdzie Pani u źródła, a nie z demotywatotow.

- Jak chcecie posadzić drzewa na placu pod którym jest parking?

- Tak powinno być. Nie do wytrzymania jest na tym placu

- Od razu pani takie duże posadzi?

- Proszę już nie kopać leżącego! Łódź też ma dużo do zrobienia. Kutnowski plac również może podobnie wyglądać, ale niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

- No i w punkt

Powyżej tylko kiilka wpisów z obszernej dyskusji, która odbywa się W TYM MIEJSCU.

W galerii znajdują się wizualizacje Starego Rynku w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy