Reklama

Reklama

Jak to się stało, że pacjent po prostu wyszedł z kutnowskiego szpitala? Placówka komentuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Jak to się stało, że pacjent po prostu wyszedł z kutnowskiego szpitala? Placówka komentuje - Zdjęcie główne

Pacjent kutnowskiego szpitala miał wykorzystać nieuwagę personelu i wyjść z placówki | foto poglądowe/archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj informowaliśmy o pacjencie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, który zwyczajnie wyszedł z placówki, a potem dzięki obywatelskiej postawie jednej z kobiet trafił pod opiekę strażników miejskich. Czytelnicy pytają nas jak mogło dojść do tej sytuacji, poprosiliśmy więc dyrekcję szpitala o komentarz do tej sprawy.

Reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 13. Szpital informuje nas, że wówczas miało miejsce zdarzenie niepożądane, polegające na samowolnym opuszczeniu przez pacjenta Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego.

- Jest to pacjent przebywający w ZOL od początku maja, nie ubezwłasnowolniony. Pacjent wykorzystując nieuwagę personelu, w momencie kiedy najprawdopodobniej ktoś wchodził lub wychodził z oddziału, świadomie wyszedł poza oddział. Pacjent nie był ubrany w piżamę, tylko w strój cywilny, udał się do banku w celu wypłacenia pieniędzy - informuje Agnieszka Pacałowska, Pełnomocnik ds. Zarządzania Jakoscią

Szpital dodaje, że o godz. 13:40  do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od postronnej osoby o przebywaniu pod bankiem dziwnie zachowującego się mężczyzny.

- Z relacji strażników wynika, iż po przeprowadzeniu rozmowy z pacjentem, ustalono, że jest to pacjent ZOL. Po zweryfikowaniu tej informacji, pacjent został przekazany do ZOL - relacjonuje szpital.

W placówce wszczęto wewnętrzne postępowanie na okoliczność tego zdarzenia, którego celem jest ustalenie przyczyn, okoliczności zdarzenia oraz wyciągnięcia wniosków do dalszego postępowania i zapobiegania podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Interwencję straży miejskiej opisywaliśmy wczoraj TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy