Reklama

Reklama

Podejrzany o gwałt na 13-latce uciekł z ośrodka. To jej rówieśnik

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Podejrzany o gwałt na 13-latce uciekł z ośrodka. To jej rówieśnik - Zdjęcie główne

13-latek miał zgwałcić swoją rówieśniczkę | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policja poszukuje 13-latka, który w lutym br. miał dopuścić się gwałtu na swojej rówieśniczce. W połowie maja chłopiec zniknął z jednego z młodzieżowych ośrodków wychowawczych i słuch o nim zaginął.

Reklama

Gehenna nastolatki

Dramat rozegrał sie 25 lutego. Około północy karetka pogotowia przywiozła na Szpitalny Oddział Ratunkowy ZOZ w Łęczycy 13-letnią dziewczynę, która padła ofiarą gwałtu. Najpierw nastolatka wraz z matką czekały na szpitalnym korytarzu, następnie szef oddziału ratunkowego wezwał ginekologa. Ten odmówił dziecku badania, gdyż w łęczyckim szpitalu nie ma oddziału ginekologii dziecięcej. Ostatecznie karetka przewiozła 13-latkę do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie udzielono jej pomocy.

Sprawcą gwałtu miał być 13-latek mieszkający na jednym z łęczyckich osiedli. Sąd zadecydował o umieszczeniu go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym w Warszawie. Po kilku tygodniach podejrzany uciekł z placówki i przepadł bez śladu. 

- 13-latek opuścił ośrodek wychowawczy w połowie maja. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat jego obecnego miejsca pobytu, proszone o są kontakt z najbliższą komedną - mówi w rozmowie z KCI oficer prasowy KPP w Łęczycy, st. asp. Mariusz Kowalski.

Szpital ukarany finansowo

Posłanka z Kutna, Paulina Matysiak oraz kilka innych parlamentarzystek interweniowały w sprawie tego, co wydarzyło się pod koniec lutego w łęczyckiem szpitalu. Jak odpowiada resort, "z uzyskanych wyjaśnień wynika, że w podmiocie obowiązuje procedura postępowania z osobą zgwałconą a także Rekomendacje grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczące badania ginekologicznego i leczenia osoby nieletniej, które powinny być znane zatrudnionemu w nim personelowi medycznemu".

- Ponadto, uprzejmie wyjaśniam, że w związku z zaistniałą sytuacją Terenowy Wydział Kontroli V w Łodzi Departamentu Kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadził w dniach 24.03-07.04.2021 r. czynności sprawdzające w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy w zakresie spełniania warunków realizacji umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w ramach Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia w zakresach: świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym oraz położnictwo i ginekologia – hospitalizacja w części dotyczącej odmowy przyjęcia pacjentki do szpitala – odpowiada posłankom Waldemar Kraska, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia

 W wyniku kontroli na łęczycki szpital nałożono karę w wysokości 19 tys. 950, 91 zł. Wewnętrzna kontrola przeprowadzona w lecznicy była zbieżna z tą z NFZ. Rodzina pokrzywdzonej 13-latki nie złożyła natomiast skargi ZOZ w Łęczycy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy