Reklama

UTK ogranicza ruch na stacji Kutno, PKP PLK przeprowadzi modernizację

Opublikowano:
Autor:

UTK ogranicza ruch na stacji Kutno, PKP PLK przeprowadzi modernizację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezes Urzędu Transportu Kolejowego - Krzysztof Dyl w wyniku dokonanych czynności kontrolnych oraz po przeprowadzeniu wszczętego z urzędu postępowania administracyjnego, decyzją administracyjną nakazał zarządcy infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (PKP PLK), wskazanie oraz wprowadzenie ograniczeń eksploatacyjnych w obrębie stacji kolejowej Kutno.

Lista naruszeń przepisów przez zarządce jest długa i obejmuje: niewykonywaniu przez zarządcę niezbędnych robót torowych zaleconych do przeprowadzenia w protokołach z kontroli okresowej technicznej sprawności obiektu budowlanego, niewykonywaniu przez zarządcę niezbędnych robót w rozjazdach zaleconych do przeprowadzenia w protokołach z komisyjnego badania technicznego rozjazdów, niewłaściwym utrzymaniu torów i rozjazdów na stacji Kutno, niewyłączeniu z eksploatacji toru ze względu na jego znaczną degradację, jednocześnie zarządca nie podejmował właściwych działań naprawczych w celu doprowadzenia infrastruktury kolejowej do stanu zapewniającego bezpieczeństwo ruchu kolejowego na stacji Kutno w torach, na które można przyjmować i z których można wyprawiać pociągi z towarami niebezpiecznymi oraz pociągi z towarami niebezpiecznymi wysokiego ryzyka (TWR).

Prezes UTK nakazał wprowadzenie przez zarządcę ograniczeń eksploatacyjnych, które mają natychmiastową wykonalność. W przypadku niewykonania decyzji w trybie natychmiastowym, Prezes UTK na podstawie art. 66 ust. 2aa ustawy o transporcie kolejowym nakłada karę pieniężną w wysokości do 5000 euro za każdy dzień zwłoki w wykonaniu ww. decyzji.

- Celem takiego działania jest zapewnienie bezpieczeństwa prowadzenia ruchu kolejowego, w tym w zakresie bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych oraz ciągłe podnoszenie jakości utrzymania infrastruktury kolejowej przez PKP PLK - informuje rzecznik UTK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE