reklama
reklama

Utrudnienia na A1 pod Kutnem. Do kiedy potrwają?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

Utrudnienia na A1 pod Kutnem. Do kiedy potrwają? - Zdjęcie główne

GDDKiA informuje o utrudnieniach na autostradzie A1 pod Kutnem. Potrwają kilka najbliższych dni | foto poglądowe (archiwum)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o utrudnieniach na autostradzie A1 w okolicach Kutna. Kierowcy muszą się z nimi liczyć przez kilka najbliższych dni. Oprócz tego prowadzone są prace na drogach krajowych.
reklama

Utrudnienia na autostradzie A1 pod Kutnem

- Na autostradzie A1 ruszył remont dylatacji. Kierowcy jadący w kierunku Gdańska muszą liczyć się z utrudnieniami między węzłami Piątek i Kutno Wschód – podaje Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji w łódzkiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak informuje GDDKiA na 264-ym kilometrze trasy wprowadzone zostało zwężenie (z ruchu wyłączony został lewy pas – szybki) i ograniczenie do 80 km/h. 

reklama

- Prace potrwają do najbliższej soboty – 17 czerwca. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do ustawionego oznakowania – dodaje Maciej Zalewski.

Dyrekcja informuje również o pracach prowadzonych na drogach krajowych. Możemy je zaobserwować również w naszym regionie. Mowa o regularnym koszeniu pasa drogowego.

- Wpływa to na bezpieczeństwo ruchu i sprawne działanie odwodnienia. Klimat jednak się zmienia. Podobnie jak w poprzednim roku doświadczamy w Polsce długich okresów bez opadów atmosferycznych, co sprzyja suszy. Przeciwdziałając temu niekorzystnemu zjawisku, już w poprzednim roku ograniczyliśmy powierzchnie koszenia pasów zieleni przy drogach krajowych - informuje łódzka GDDKiA.

reklama

Co do zasady, pełne koszenie całego pasa drogowego przeprowadzane jest jeden raz w roku. Następne koszenie uzależnione jest od panujących warunków atmosferycznych. Terminy i zakresy koszenia uzależnione są od tempa wegetacji roślin oraz określane są pod kątem zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, funkcjonowania infrastruktury drogowej i towarzyszącej oraz minimalizacji zjawiska suszy hydro-geologicznej.

- Podkreślamy jednak, że bezpieczeństwo użytkowników naszych dróg, bez względu na okoliczności, to priorytet numer jeden i to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Dlatego w kwestii przeciwdziałania przesuszeniu gleby, wyłączone z tego postępowania są miejsca związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i efektywnym działaniem systemu odwodnienia - mówią przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama