Reklama

Reklama

[UWAGA, DRASTYCZNE FOTO I WIDEO] Uratowali ciężko rannego kota. ‘’Miał oskalpowaną łapę’’

Opublikowano: śr, 20 maj 2020 15:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Hirek, bo tak dostał na imię, miał ogromne szczęście. Dzięki strażakom z Żychlina i wolontariuszom Czterech Łap Żychlin udało się uratować kota z ciężko ranną łapką. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie zwierzaka.

Reklama

Kociak trafił pod opiekę wolontariuszy Czterech Łap wczoraj. Zwierzak ma ok. 10 miesięcy. Został wyciągnięty przez strażaków spod maski samochodu.

- Kociak niewyobrażalnie cierpiał. Ma zdarta skórę z lewej łapy, która jest praktycznie oskalpowana od góry do dołu. Zrobione zostały zdjęcia RTG i nie widać złamań. Jeszcze nie wiemy, czy ma czucie w łapce i czy więzadła nerwowe są na swoim miejscu. Rana została dokładnie oczyszczona, oczywiście w znieczuleniu. Założony został opatrunek żelowy. Kocurek oprócz tego ma jeszcze koci katar – relacjonują Cztery Łapy Żychlin.

Hirek pod maską samochodu szukał prawdopodobnie schronienia w ciepłym miejscu, a jego obrażenia nie są skutkiem znęcania się nad nim przez człowieka. Doszło po prostu to nieszczęśliwego wypadku i kociak prawdopodobnie zdarł skórę z łapy w komorze silnika.

Kot jest nieufny i najprawdopodobniej bezpański, więc jego oswajanie i socjalizacja prawdopodobnie będą czasochłonne. Nie wiadomo także, czy łapka nie będzie musiała zostać amputowana.

- Na razie dostał silne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Codziennie musimy jeździć na zmianę opaktunku. Niestety, taki żelowy opatrunek, jego zmiana, szwy, leki i wizyta to koszt ok 200 zł dlatego bardzo prosimy o pomoc finansową żebyśmy mogli pomóc temu biedakowi – apelują wolontariusze.

Hirka można wesprzeć chociażby symboliczną złotówką (KLIK).

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że zawsze możemy na Was liczyć – kończą Cztery Łapy Żychlin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Pukaj w klapę silnika

    Pamiętajcie zanim od jedziecie samochodem popukajcie w klapę komory silnika jest bardzo dużo małych kotów i one tam wchodzą bo tam jest ciepło bardzo dużo ich w ten sposób ginie.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    de'ville

    w komorze silnika? do szkoły matoły !!!