Reklama

Reklama

Uwaga! Jutro zawyją syreny. Z jakiego powodu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Uwaga! Jutro zawyją syreny. Z jakiego powodu? - Zdjęcie główne

10 kwietnia w województwie łódzkim zawyją syreny. Z jakiego powodu? | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już jutro (10 kwietnia) w godzinach porannych w całym kraju, a co za tym idzie również w Kutnie i okolicach, miały zawyć syreny alarmowe. Wszystko w celu upamiętnienia katastrofy smoleńskiej. Niektóre miasta nie akceptują jednak decyzji MSWiA. Jak będzie w Kutnie?

Reklama

Jeśli jutro usłyszycie wycie syren, nie panikujcie. Nie ma to żadnego związku z trwającą na Ukrainie wojną. 10 kwietnia to termin treningu sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Ćwiczenia zostaną powiązane z upamiętnieniem 12 rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena). Na terenie całego województwa łódzkiego zostaną uruchomione syreny alarmowe na okres 1 minuty – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Warto wspomnieć, że zwykle syreny alarmowe uruchamiane są w rocznicę katastrofy smoleńskiej w całej Polsce. W tym roku, w związku z trwającą w Ukrainie wojną i traumą uchodźców przebywających w Polsce, niektóre miasta chcą się z tego wycofać. Wiadomo już o takich decyzjach m.in. prezydentów Łodzi, Katowic, Sosnowca czy Torunia. Syreny alarmowe w miastach mogą jednak uruchomić także służby odpowiedniego wojewody. 

Jak będzie w powiecie kutnowskim? Wszystko wskazuje na to, że syreny zostaną włączone zgodnie z planem, o czym na Facebooku poinformowało dziś Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Przypomnijmy, 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła cała polska delegacja udająca się na uroczystości do Katynia (96 osób), w tym prezydent RP Lech Kaczyński z żoną Marią.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy