Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy! Szykuje się zmiana organizacji ruchu w centrum Kutna. Ile potrwa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Uwaga kierowcy! Szykuje się zmiana organizacji ruchu w centrum Kutna. Ile potrwa? - Zdjęcie główne

Utrudnienia w ruchu w związku z przysięgą wojskowa w centrum Kutna | foto UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w sobotę kolejne wojskowe wydarzenie w Kutnie. Przysięgę składać będą ochotnicy z Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej stacjonującej w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Niestety nie obejdzie się bez związanych z imprezą utrudnień drogowych. Więcej szczegółów poniżej.

Reklama

Przysięga wojskowa w centrum Kutna. Będą utrudnienia w ruchu 

Już w najbliższą sobotę (11 lutego) na Placu Piłsudskiego w Kutnie swoją przysięgę złożą ochotnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej stacjonującej w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Ślubowanie rozpocznie się oficjalnym meldunkiem pododdziałów punktualnie o 15:00. Chwilę wcześniej nastąpi wprowadzenie pododdziałów. 

W związku z imprezą konieczne będzie zamknięcie dla ruchu ulic: Narutowicza (na odcinku od Sienkiewicza do ronda Solidarności), Witosa, Joselewicza, Zamenhofa (na odcinku od ul. Szaloma Asza do Placu Piłsudskiego) oraz wschodniej pierzei Placu Piłsudskiego. Oprócz tego odwrócony zostanie kierunek jazdy ulicą Kilińskiego.

- Apelujemy do kierowców o uważną jazdę i zwracanie uwagi na znaki drogowe. Utrudnienia pojawią się w sobotę o 6:00 i potrwają do godziny 18:00 - informuje Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Jakie atrakcje zaplanowano?

Podczas uroczystości w godz. 12.00 – 16.30 będą wystawione stoiska promocyjno – informacyjne z Wojskowego Centrum Rekrutacji Łódź oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji Skierniewice, na których będzie można uzyskać informację o Dobrowolnej Zasadniczej Służbie Wojskowej.

- Chętni dowiedzą się  ile trwa służba, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Ponadto w tych samych godzinach funkcjonować będzie stoisko promocyjne z wyposażeniem indywidualnym żołnierzy 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej – zapowiada ratusz.

Nie zabraknie tradycyjnej żołnierskiej grochówki, a prawdziwą gratką dla miłośników militariów będzie przelot nad głowami defilujących żołnierzy jednego z najlepszych śmigłowców transportowych Polskich Sił Zbrojnych Mi – 8/17 tzw. latającego dźwigu.

Program uroczystości:

14.40 – wprowadzenie pododdziałów

14.55 – wprowadzenie kompanii honorowej

15.00 – złożenie meldunku o gotowości pododdziałów do uroczystości

15.30 – defilada wojskowa

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy