Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy. Utrudnienia na drodze krajowej w pow. kutnowskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądwe(archiwum)

Uwaga kierowcy. Utrudnienia na drodze krajowej w pow. kutnowskim - Zdjęcie główne

GDDKiA informuje o robotach drogowych na DK 92 w pow. kutnowskim, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami | foto poglądwe(archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze krajowej nr 92 w powiecie kutnowskim. Są one związane z pracami prowadzonymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

Dziś rozpoczęła się naprawa nawierzchni na DK92. Prace prowadzone będą w Bardzinku (od km 337 do km 339) i w Kotliskach (od km 360 do km 361).

- Pierwszego dnia - 8 czerwca planuje się frezowanie starej nawierzchni. Prace w Bardzinku będą prowadzone na dwóch odcinkach drogi, z których pierwszy ma ok. 0,5 km długości, a następny ok. 0,7 km dł. W kolejny dniu - 9 czerwca frezowanie będzie kontynuowane w Kotliskach, gdzie do naprawy jest odcinek o długości blisko 3/4 km – informuje Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji w łódzkiej GDDKiA.

Roboty, zwyczajowo prowadzone będą tzw. połówkami, co oznacza, że na jednej połowie jezdni będą pracowały ekipy remontowe, a po drugiej będzie się odbywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Przewiduje się, że prace będą prowadzone w godzinach od ok. 7.00 do ok. 16.00. Po zakończeniu robót w danym dniu, na drodze będzie przywracany ruch całą szerokością jezdni.

- W kolejnych dwóch dniach planujemy układanie nowej nawierzchni. 10 czerwca (w piątek) prace prowadzone będą w Bardzinku, a w sobotę 11 czerwca w Kotliskach. Analogicznie, jak w przypadku frezowania prace będą prowadzone raz na jednej, raz na drugiej połowie jezdni, a ruch będzie się odbywał wahadłowo. (Godziny bez zmian: 7.00 – 16.00) – dodaje M. Zalewski. 

W związku z faktem, że układanie masy bitumicznej wymaga bezdeszczowej pogody, w przypadku opadów podane terminy mogą ulec zmianie.

GDDKiA apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy