Reklama

Reklama

Uwaga mieszkańcy. Na tych ulicach mogą być problemy z oświetleniem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Uwaga mieszkańcy. Na tych ulicach mogą być problemy z oświetleniem - Zdjęcie główne

W Kutnie mogą wystąpić przerwy w funkcjonowaniu oświetlenia | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z prowadzonymi przez Energę Operator S.A. pracami modernizacyjnymi oświetlenia ulicznego, w terminie do 10 września w Kutnie mogą wystąpić przerwy w funkcjonowaniu oświetlenia - informuje kutnowski magistrat.

Reklama

Chodzi o w rejon ul. Tarnowskiego, Zdrojowej i  Sobieskiego. Jak przekazuje nam urząd miasta, są to prace prowadzone z inicjatywy Energa operator S.A. Niebawem gruntowną modernizację oświetlenia w naszym mieście rozpocząć mają nastomiast władze Kutno. 

.W sierpniu miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę złożoną w przetargu na wymianę opraw oświetleniowych. Złożyła ją firma SPIE Elbud Gdańsk S.A, która zaproponowała cenę 6 917 383,17 zł.  Będzie to największa w ostatnich 30 latach modernizacji oświetlenia.

 Kutno otrzymało dofinansowanie i pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę wszystkich lamp ulicznych. Chodzi o ponad 4000 źródeł światła, które mają zostać zastąpione nowoczesnymi oprawami LED-owymi.

Warto podkreślić, że Kutno jako jedyne miasto w województwie łódzkim pozyskało pieniądze z WFOŚGiW na tak duże zadanie związane z oświetleniem. Olbrzymia w tym zasługa pracowników Biura Obsługi Funduszy Pomocowych oraz Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu, którzy przygotowali kompletny wniosek.

Nowe LED-owe oprawy znacząco poprawią bezpieczeństwo na drogach, będą też dużo oszczędniejsze, niż funkcjonujące obecnie sodowe. Realizacja inwestycji ma zostać rozłożona na dwa lata.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy