Reklama

Reklama

„To ma być wizytówka miasta?” Kutnianin wytyka mankamenty infrastruktury, urząd odpowiada [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu największej od kilkudziesięciu lat inwestycji w infrastrukturę energetyczną w Kutnie. W jej ramach wymienione zostanie ponad 4 tysiące opraw oświetleniowych. Tymczasem jeden z naszych Czytelników daleki jest od huraoptymizmu i wskazuje na infrastrukturalne defekty i zaniedbania w mieście róż. O komentarz w sprawie poprosiliśmy magistrat.

Reklama

W Kutnie ruszyła wymiana starych sodowych opraw oświetleniowych na nowe LED-owe. Łącznie w Kutnie zainstalowanych będzie ponad 4000 opraw zlokalizowanych przy ulicach i w parkach. Koszt inwestycji to prawie 8 milionów złotych. Wymiana opraw oświetleniowych ma zostać zrealizowana w trakcie najbliższych sześciu miesięcy. 

Zdaniem naszego Czytelnika obraz naszego miasta nie maluje się jednak w tak różowych/różanych barwach. W mailu do redakcji wytyka mankamenty infrastruktury, które w jego opinii rzutują na wizerunku Kutna.  

- Zdjęcia mówią wszystko [w galerii zdjęć do artykułu - przyp. red.]. UM odpowie, że będą wymieniane lampy. OK, tylko że o tym wiemy od półtora roku, a nic się nie dzieje [wiadomość od Czytelnika otrzymaliśmy przed rozpoczęciem prac związanych z wymianą oświetlenia]. Lampy tak, ale NIE SŁUPY! UM zajęty jest teraz Zieloną Osią Miasta, ale to nie znaczy, że reszta chodników, skwerów i ulic ma być ciągle zaniedbana. Czy później taki sam los czeka Zieloną Oś? Coś z doświadczenia czuję, że tak - pisze mieszkaniec. 

Czytelnik zauważa, że w Internecie można zobaczyć pełno filmików, zrobionych przez obcokrajowców, pokazujących piękne i czyste miejscowości Polski. Jego zdaniem "Kutno nigdy nie znajdzie się w tym gronie pokazywanym".

- Szkoda. Mamy za to swoje wizytówki - dodaje. 

Co na to urząd miasta? Poprosiliśmy o komentarz biuro prasowe magistratu. 

- Na terenie miasta trwa wymiana opraw oświetleniowych, wysięgników i skrzynek oświetlenia ulicznego. Zadanie, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nie obejmuje wymiany słupów oświetleniowych. Zakres realizowanej inwestycji dotyczy wymiany źródła światła, a nie infrastruktury towarzyszącej w postaci słupów czy okablowania. Jest to koszt niekwalifikowany w ramach tego projektu - informuje urząd. 

Miasto wyjaśnia, że ponadto większość słupów oświetleniowych jest w dobrym stanie, wiele ulic zostało zmodernizowanych łącznie z wymianą słupów.

- Natomiast są na terenie miasta słupy, choć w dobrym stanie technicznym, ale nie prezentujące się najlepiej. Sukcesywnie poddane zostaną konserwacji lub wymienione na nowe - zapewnia Joanna Brylska, kierownik biura prasowego. 

Urząd wylicza, że oprawy oświetleniowe zostały wymienione na ulicach: Intermodalna, Sklęczkowska, Kasztanowa, częściowo Skłodowska, obecnie trwają prace na ul. Północnej, Akacjowej (w galerii zdjęc do artykułu znajdziecie fotografie wymienionych opraw na ul. Kasztanowej).

Jak czytamy w odpowiedzi magisratu, trwają również prace związane z odchwaszczaniem miasta są w trakcie. Oczyszczone zostały chodniki w ul. Józefów, Krzywoustego, Szymanowskiego, Oporowska. Do końca przyszłego tygodnia główne ciągi komunikacyjne powinny być oczyszczone.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy