Reklama

Reklama

Zielona Oś Miasta: jak idą prace? Urząd wydał komunikat skierowany do mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Zielona Oś Miasta: jak idą prace? Urząd wydał komunikat skierowany do mieszkańców - Zdjęcie główne

Trwa budowa Zielonej Osi Miasta w Kutnie | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają prace związane z budową Zielonej Osi Miasta, czyli największej od wielu lat kutnowskiej inwestycji. Urząd Miasta wydał dzisiaj w tej sprawie komunikat skierowany do mieszkańców.

Reklama

Przypomnijmy, że umowa na realizację inwestycji Zielonej Osi Miasta została podpisana 22 lipca. Pierwsze prace terenowe ruszyły w połowie sierpnia. Tymczasem urząd miasta informuje o kolejnym etapie. 

- W poniedziałek (12.09) ruszyły prace związane z wykonaniem przyłączy do Pawilonu Informacji Turystycznej. W związku z tym można spodziewać się pracowników firmy realizującej zadanie w okolicach bloku przy Alei ZHP 2. Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji - pisze kutnowski magistrat. 

Wykonawca ma 18 miesięcy na realizację inwestycji. A jest nim konsorcjum firm z regionu: PBP Trakt Bobrzak Tecław sp. j., PW Hydrobud Paweł Złotowski i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. Liderem jest przedsiębiorstwo Trakt, a jego reprezentant Paweł Tecław, również w imieniu partnerów, podpisał umowę na realizację zadania. Projekt techniczny inwestycji wykonany został przez Zarząd Inwestycji Sp. z o.o.

Jak docelowo wyglądać ma Zielona Oś Miasta możecie zobaczyć W TYM MIEJSCU

Zielona Oś Miasta zakłada zbudowanie prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej). Oprócz tego inwestycja przewiduje też sporo zmian w Parku Nad Ochnią. Powstanie m.in. pawilon informacji turystycznej, przy którym wybudowane będą: rozarium, mini ogród botaniczny, skatepark, pumptrack, drewniany pomost na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, prysznice, przebieralnie czy kładka widokowa. Dodatkowo przy okazji wykonywania prac mają się tam pojawić również nowe: plac zabaw i siłownia plenerowa. 

Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku kutnowska inwestycja uzyskała promesę dofinansowania w wysokości ponad 24 milionów złotych. Projekt o nazwie: „Budowa Infrastruktury Turystyczno-Rekreacyjnej i Sportowej w Dolinie Rzeki Ochni na terenie Miasta Kutna" obejmuje wiele mniejszych zadań mających poprawiać bazę turystyczno-rekreacyjną i łącznie ma kosztować prawie 31 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy