Reklama

Reklama

Trwa budowa Zielonej Osi Miasta. Powstają pierwsze ścieżki rowerowe, są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pełną parą ruszyła budowa Zielonej Osi Miasta, którą będzie największą od lat inwestycją turystyczną w Kutnie. Obecnie trwają prace na ul. Łąkoszyńskiej, gdzie powstaje pierwszy fragment ścieżki rowerowej. Piesi i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Reklama

Umowę na wykonanie tzw. Zielonej Osi Miasta została podpisana 22 lipca. Pierwsze prace związane z budową ścieżek rowerowych już się rozpoczęły.

- Na pierwszy ogień ulica Łąkoszyńska. Obowiązują delikatne utrudnienia w ruchu dla kierowców i nieco większe dla pieszych, którzy muszą poruszać się drugą stroną ulicy - informuje kutnowski magistrat. 

Wykonawca ma 18 miesięcy na realizację inwestycji. A jest nim konsorcjum firm z regionu: PBP Trakt Bobrzak Tecław sp. j., PW Hydrobud Paweł Złotowski i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. Liderem jest przedsiębiorstwo Trakt, a jego reprezentant Paweł Tecław, również w imieniu partnerów, podpisał umowę na realizację zadania. Projekt techniczny inwestycji wykonany został przez Zarząd Inwestycji Sp. z o.o.

Zielona Oś Miasta zakłada zbudowanie prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej). Oprócz tego inwestycja przewiduje też sporo zmian w Parku Nad Ochnią. Powstanie m.in. pawilon informacji turystycznej, przy którym wybudowane będą: rozarium, mini ogród botaniczny, skatepark, pumptrack, drewniany pomost na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, prysznice, przebieralnie czy kładka widokowa. Dodatkowo przy okazji wykonywania prac mają się tam pojawić również nowe: plac zabaw i siłownia plenerowa. 

Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku kutnowska inwestycja uzyskała promesę dofinansowania w wysokości ponad 24 milionów złotych. Projekt o nazwie: „Budowa Infrastruktury Turystyczno-Rekreacyjnej i Sportowej w Dolinie Rzeki Ochni na terenie Miasta Kutna" obejmuje wiele mniejszych zadań mających poprawiać bazę turystyczno-rekreacyjną i łącznie ma kosztować prawie 31 mln zł.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy